E-Nabiz

E-Nabız tek kullanımlık şifre ile giriş

10.01.2022
E-Nabız tek kullanımlık şifre ile giriş

E nabız sisteminde profil bilgileriniz için yönlendirdiğiniz ekranda kullanım şartları mevcuttur. Öncelikle bu kutucuğu onaylıyoruz. Diğer aşamamız kişisel bilgilerimizdir. Buradan sağlık bilgisi erişimlerine kimin ulaşmak istediğini seçebiliyoruz. Erişim bilgileri son aşamadır. Bu alanda cep telefonu bilgilerimizi giriyoruz. Sonrasında e nabız şifremizi oluşturup sisteme giriş yapıyoruz. Cep telefonumuza gelen tek kullanımlık erişim kodunu onay yerine yazıp e nabız sistemimizi aktifleştiriyoruz.

E-Nabız tek kullanımlık şifre ile giriş

E nabız sistemine giriş yapmak için öncelikle T.C kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapabilmeniz gerekmektedir. Diyelim ki E-Devlet şifreniz yok. Peki e nabız sistemine nasıl gireceksiniz? İşte haberin detayları yazımızda…

E-Devlet şifrenizi almadıysanız veya oluşturmadıysanız T.C Sağlık Bakanlığına bağlı Aile Hekiminize giderek öncelikle cep telefonunuzun kaydını yaptırıyorsunuz. Telefonunuza gelen kısa mesaj ile size gönderilmiş olan tek kullanımlık erişim kodu ile sisteme giriş yapabileceksiniz.

E nabız sisteminin ile ekran sayfası sağlık verilerinizin bulunduğu sayfadır. Son iki muayenenizin detaylarını bu sayfada görebileceksiniz. Aynı ekranda muayene olmuş olduğunuz hastaneleri ve doktorları hizmet kalitesi açısından değerlendirebilir, bu hizmetler hakkında yorumlar yapabilir dilerseniz bu hizmetler hakkında yapmış olduğunuz yorumları silebilirsiniz. Bu ekranda bulunan takvim kısmından MHRS ’den almış olduğunuz randevularınızı veya geçmiş randevu bilgilerinizi görebileceksiniz. Bildirimler kısmından son erişimler, aktif veya geçmiş randevular veya son sistem ziyaretleri gibi hizmetleri de alabileceksiniz.

E nabız sistemi kullanıcılarına birçok hizmeti sunmaktadır. Tahlillerim, sonuçlarım ve geçmiş tahlil sonuçlarım gibi hizmetler de mevcut.

Sağlık verilerinizi sistemin aşağısında bulunan ‘’sağlık geçmişim’’ alanının altında bu bölümleri görebilirsiniz. Şeker, tansiyon, nabız, ağırlık gibi verilerinizi daha önce mobil cihazlardan eklediyseniz, grafik ve sayısal olarak bu verileri elde edebileceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.