E-Nabiz

E Nabız TC Sağlık Bakanlığı

24.12.2021
E Nabız TC Sağlık Bakanlığı

E nabız bir vatandaşın tüm sağlık verilerine tek bir yerden ulaşabilmesini sağlayan bir web sitesidir. Bu sitenin amacı iletişim teknolojileri aracılığı ile hastaların ve hastalar tarafından yetki verilen hekimlerin kişisel verilerini etkin ve verimli bir şekilde erişim sağlamak için bilgi vermektedir.

E Nabız TC Sağlık Bakanlığı

Vatandaşlar bu sistem üzerinden yaptığı işlemlerin güvenliğini sağlamak için temel olarak kullanılması gereken bilgiler şunlardır:

T.C Sağlık Bakanlığı bu sistemin görsel altyapısının güvenli bir şekilde ulaştırılabilmesi için gereken tüm güvenlik önlemlerini yerine getirmiştir.

Kişisel Verilerin Güvenliği İlkesi

E nabız sisteminde ki verileri yalnızca vatandaşlar ve yetkilendirmiş olduğu doktorlar görebilir. E nabız sistemi içerisinde ki bilgiler vatandaşın kendisi onaylamadığı sürece ve yasal yükümlülüğe tabi olmadıkça herhangi bir kişi kurum veya kuruluşla paylaşılmayacaktır.

E Nabız TC Sağlık Bakanlığı 2
E Nabız TC Sağlık Bakanlığı 2

E nabız sisteminde bulunan bilgiler yasal bir gereklilik veya zorunluluk bulunmadığı sürece kimseye açıklanmayacaktır.

Yükümlülük Sınırlaması

hata, ihmal, virüs, idari dağıtım veyahut sistem bağlantı hatasından kaynaklı doğabilecek gecikmeler veya sistem hatalarından kaynaklanabilecek zararlar, maliyetler dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere hiçbir zarardan T.C Sağlık Bakanlığı veya çalışanları sorumlu değildir.

E nabız sisteminde kullanılan hizmetler ve uygulamalar T.C Sağlık Bakanlığı tarafından sunulur. Burada ki verilen bilgilerin yeterli olup olmaması e nabız sistemine veri gönderen kuruluşların veya veri girişlerini yapan personellerin veri ekleyen personellerin sorumluğundadır.

İlaç bilgisinin alındığı bilgi sistemi sağlayıcıları bu sunulan hizmetlerden dolayı aksama gecikme veya yanlışlardan ötürü T.C Sağlık Bakanlığı sorumlu değildir.

T.C Sağlık Bakanlığı e nabız sisteminde kaynaklanan web sitesinde, sayfada, görselde, içerikte, görsellerde, yani yaşanabilecek teknik sorunlarda T.C Sağlık Bakanlığı e nabız sistemini geçici olarak durdurma hakkına sahiptir.

Telif Hakkı Kullanılması Alıntılama Yapılması

E nabız sisteminin tasarımında kullanılan malzemeler, teknoloji ve bilgiler, referans alıntılama, değiştirilme ve bunlarla alakalı lisanslar ve telif haklarının tamamı T.C Sağlık Bakanlığına aittir. Herhangi bir kuruluş veya kişiler yazılı izin olmadığı sürece e nabızda kullanılan içeriklerin tamamı veya herhangi bir kısmı için tamamını sağlamak, göndermekle veya kullanmak amacıyla ticari veya ticari olmayan amacalar için kullanılamaz, dağıtımda bulunmaz, kiralama yapamaz, lisans veremez değiştiremez veya başka bir şekilde kullanamaz. T.C Sağlık Bakanlığı ile rekabet sağlayan avantaj sağlayan bilgi ve malzemelere ilişkin tüm telif hakları, markalar, patentler ve diğer mülkiyet hakları Sağlık Bakanlığına aittir. Ancak kaynağını T.C Sağlık Bakanlığı olarak gösterilirse alıntı yapılabilir.

Yorumlar
  1. Hüseyin yumuşak dedi ki:

    Hastane sonuç öğrenme