E-Nabiz

MHRS Şifremi / Parolamı Unuttum Ne Yapmalıyım ?

16.02.2022
MHRS Şifremi / Parolamı Unuttum Ne Yapmalıyım ?

MHRS şifremi unuttum, MHRS parolamı unuttum, MHRS şifre yenileme, Mhrs şifre hatırlatma, MHRS şifresini nasıl alabilirim ve Mhrs şifremi unuttum ne yapabilirim gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Gelişen teknoloji ile birlikte günlük hayatımızda birçok konuda internetin yardımına başvurmaktayız. Sadece bir şifre, kullanıcı adı veya TC kimlik numaramızı kullanarak birtakım işleri oturduğumuz yerden halledebilmekteyiz. İnternet üzerinden işlerimizi yapabilmek çok kolay olsa da en yaygın dezavantajlarından biride hiç şüphesiz kullanıcı adı veya şifrelerin çok çabuk unutulmasıdır.

MHRS Şifremi / Parolamı Unuttum Ne Yapmalıyım ?

İnternet üzerinden MHRS sistemi ile dilediğimiz hastaneden ve doktordan randevu oluşturabiliyoruz. Bu yazımızda, bütün bu kolaylıkların yanı sıra kullanıcıların en çok karşılaştığı problemlerden biri olan MHRS parolamı unuttum sorununu nasıl halledebileceğinizi anlattık.

MHRS Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Öncelikle MHRS yani merkezi hekim randevu sistemine giriş iki şekilde gerçekleşebilir. MHRS sistemi üzerinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer MHRS şifrenizi unuttuysanız parolamı unuttum seçeneğine tıklayarak şifrenizi değiştirmeniz mümkündür. Buradaki linkten mhrs giriş sayfasına ulaşabilirsiniz.

Parolamı unuttum seçeneğine tıkladıktan sonra burada karşımıza çıkan ekranda MHRS şifremizi değiştirmek için üç farklı seçenek olduğunu görmekteyiz. Peki, mhrs şifrenizi nasıl sıfırlayabilirsiniz? Sizin için şifrenizi sıfırlayabildiğiniz bu üç farklı yolu açıkladık.

  1. SMS ile mhrs parola sıfırlama seçeneğini seçerek e devlet sisteminde kayıtlı olan cep numaranızı başında sıfır olmadan ve TC kimlik numaranızı yazarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
  2. E posta ile parola sıfırlama seçeneğini seçerek TC kimlik numaranızı ve e devlet sisteminde kayıtlı olan e posta adresinizi yazarak mhrs şifrenizi sıfırlamanız mümkündür.
  3. Son seçenek olan detaylı kimlik ile parola sıfırlama seçeneğinde ise adınız, soyadınız, TC kimlik numaranız ve doğum tarihi bilginizi yazarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Bu seçeneklerden yararlanarak mhrs şifrenizi sıfırlayabilmeniz için sistemde kayıtlı olan cep telefon numarası ve e posta adresinizin güncel olması gerekmektedir. Mhrs şifre sıfırlama işlemlerine başlamadan önce sistemde kayıtlı olan bilgilerinizin güncel olup olmadığını aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz. Bilgilerinizi güncellikten sonra yukarıdaki seçeneklerden herhangi birini seçerek mhrs şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

MHRS Sistemine E Devlet İle Giriş

Merkezi hekim randevu sistemine giriş şifrenizi unuttuysanız ve fazla zamanınız yoksa size önerebileceğimiz bir diğer yol ise e devlet şifrenizi kullanarak mhrs sistemine giriş yapabilmenizdir. Yukarıda verdiğimiz mhrs sistemine giriş linkine tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda e devlet ile giriş seçeneğine tıklayarak mhrs sistemine sadece saniyeler içinde giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.