E-Nabiz

Aile hekimi biteral yazabilir mi

18.03.2022
Aile hekimi biteral yazabilir mi

Aile hekimi biteral yazabilir mi, biteral ne için kullanılır, biteral hangi grup antibiyotik, augmentin ve Biteral aynı anda kullanılır mi gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Sağlık Bakanlığında yaşanan yasal değişimler sonrasında çok değişik alanlarda değişiklikler düzenlemeler getirilmiştir. Bu durum aile hekimleri için de geçerli olan bir durumdur. Nitekim aile hekimlerinin yazabileceği ilaçlar konusunda da değişiklikler olmuştur. Birçok insan aile hekimi Biteral isimli ilacı yazabiliyor mu sorusunun yanıtını almak istiyor.

Aile hekimi biteral yazabilir mi?

Biz de bu yazıda bu konuda en güncel, en doğru bilgileri vereceğiz. Öncelikli olarak bilmeyenler için Biteral ne tür bir ilaçtır sorusunun yanıtını vermek gerekir ise Biteral P01AB03 Ornidazol 5-nitroimidazolun türevi olan antiprotozoal ve antiakteriyel bir ilaç olup antibiyotik sınıfındadır. Dolayısı ile de her şart altında reçete ile satılan bir ilaçtır.

Biteral Ne İçin Kullanılır?

Biteral kişilerde aşağıda yer alan durumlar olması durumunda kullanılan bir ilaçtır:

  • Erkeklerde ve kadınlarda vaginalise bağlı olan genitoüriner enfeksiyonlarda
  • Amipli dizanteri
  • Tüm intensinal enfeksiyonlar bu ilacın ana kullanım alanlarıdır.

Biteral hakkında üstte yer alan bu temel bilgileri verdikten sonra tekrar yazının ana başlığına dönerek aile hekimleri yazabilir mi sorusunun yanıtını vermek gerekir ise uzman doktorların olmadığı yerleşim birimlerinde bu ilacı aile hekimlerinin yazma yetkisi vardır. Üstte yer alan bulgular görülen kişilere de aile hekimlerinin Biteral isimli ilacı yazma yetkisi vardır. Yine eğer kadın doğum uzmanının yazdığı ve düzenli olarak kullanılması gereken bir ilaç ise kişi giderek bu ilacı kendi aile hekimine yazdırabilir. Lakin rastgele yazdırılabilecek olan bir antibiyotik değildir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.