E-Nabiz

E-Nabız Login

19.01.2023
E-Nabız Login

e-nabız login nasıl yapılır, e-nabız login nedir diye merak ettiğiniz her detayı burada sizler için açıklıyoruz. Bu sayede güvenilir şekilde sisteme giriş yapmanız da kolaylaşacaktır.

E-Nabız login

E nabız login; e-nabız giriş anlamına gelir. e-nabız sistemine giriş yapmak için kullanılan bir uygulamadır. İki türlü giriş sistemi bulunur. Bunun ilki e nabız sisteminde girmek, ikincisi ise e-devlet üzerinden giriş yapmak. Her ikisinde de şifre farklı olduğu için kullanıcıların tercihine sunulmuştur.

  1. https://enabiz.gov.tr/ adresine giriş yaparsınız. Burada sol bölümde TC kimlik numaranızı ve e-nabız şifrenizi girerek sisteme giriş sağlayabilirsiniz. İlk kez e-nabız şifresi alacak kişiler, Aile Sağlık polikliniklerinden bu geçici şifreyi alabilir. Ardından sisteme girer ve şifre değiştirme alanından kendi şifrelerini oluşturur. Bu sayede e-nabız masaüstü uygulamasını kullanmış olur.
  2. Bir diğer özellik e-nabız sistemine e-devlet üzerinden girmektir. Bunun için de kullanıcılar gene https://enabiz.gov.tr/ adresine giriş yapar. e-devlet üzerinden giriş kısmını işaretler. Burada TC kimlik no ve e-devlet şifresini girer. Ardından sistem otomatik olarak açılır. Ancak açılan sayfa e-devlet değil, e-nabız uygulamasıdır. Burada e-nabız ile e-devlet arasında şifre girmeden geçiş söz konusu olur.
  3. Bir diğeri ise, mobil uygulama girişidir. Google Play ya da IOS işletim sistemine sahip olan cihazlar için sistemden yararlanmak mümkündür. Uygulamayı indirirsiniz. TC kimlik ve şifreniz ile giriş yapabilirisiniz. Şifrenizi Aile ve Sağlık Polikliniğinden alırsınız. Bu geçici şifredir. Hem masaüstü hem de mobil alanda kullanıma açıktır. Güvenilir şekilde kullanım sağlanır. Şifre unuttuğunuzda kendiniz sistem üzerinden şifremi unuttum diyerek, yeni bilgileri girer ve yeni şifrenizi oluşturursunuz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için oluşturulmuş güvenilir bir sistemdir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.