E-Nabiz

E nabız Karantina Raporu

22.01.2023
E nabız Karantina Raporu

E-Nabız uygulaması günümüzde en çok kullanılan bizlere hastanede yaptığımız tüm işlemleri gösteren ve ileriye dönük randevu alma imkanı sağlayan; bilgilerimizi çok hızlı bir şekilde sunup kaybetme riskini de ortadan kaldıran ücretsiz bir şekilde ulaşacağımız bir sağlık uygulamasıdır.

E nabız karantina raporu

E-Nabız uygulamasına kaydınızı oluşturup giriş yapınca karşınıza çıkan ana sayfada tüm kişisel bilgilerinizi görebilir bunları güncelleyebilirsiniz. Yine aynı sayfada kişisel bilgilerinizin hemen altında bulunan Covid-19 aşı durumu Covid-19 aşı gönüllüsü gibi günümüzün en yaygın olarak bulanan bulaşıcı hastalığı Covid-19 hakkında bilgilerinizi görebilirsiniz. Henüz hayatımızdan çıkmayan ve ciddi bir tehdit unsuru olan bu Covid-19 hastalığına yakalanmış iseniz verdiniz testin pozitif çıkmasından hemen sonra veya bir yakınınızın testinin pozitif çıkması ve sizin o kişi ile yakın geçmişte temasta bulunmanız durumunda yetkiler tarafından 14 günlük geçici bir karantina altına alırsınız. Bu karantina altına alınmanız durumunda bunu rapor haline getirmeniz ve gerekli yerlere sunmanız gerekebilir.

Bu hususta E-Nabız uygulamasına girerek ana sayfanın hemen aşağısında bulunan tahlillerim bölümüne tıklayarak Covid-19’u seçebilirsiniz. Burada testinizin pozitif çıktığı gün ve tarihi görebilir karantina döneminizi bu bilgi ile rapor edebilirsiniz. Ayrıca karantina sürecine girdiğiniz andan itibaren sizlerin yanına gelen sağlık çalışanları karantina döneminizi başlatır ve bunu “HES” uygulamasına ve “HES” kodunuza uygular. Herhangi bir sorgulama esnasında o an Karantinada iseniz karantinada olduğunuz ortaya çıkar. Karantina döneminiz bitti ise yine “HES” üzerinden ilgili tarihi bulabilir karantina raporu oluşturabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.