E-Nabiz

Diprospan Aile Hekimi Yazabilir mi

20.07.2022
Diprospan Aile Hekimi Yazabilir mi

Diprospan yerli üretim bir ilaçtır. Beyaz reçete ile satılmaktadır. Diprospan enjeksiyonluk süspansiyon ismi ile ilacın tam adı geçmektedir. 1×1 ml. ampul şeklinde satılmaktadır. Diprospan aile hekimi yazabilir mi veya diprospan aile hekimi yazar mı diye merak edenler için bu yazımızı hazırladık. Tüm sağlık kuruluşlarında yer alan tüm hekimler bu ilacı rapora gerek duymadan direkt olarak beyaz reçete ile reçeteye yazabilir. Bunun için herhangi bir rapora gerek duyulmamaktadır. Katılım payından muaf tutulan hastaların maksimum iki yıllığına raporunun bulunması kafidir.

Öksürük şurubu reçetesiz satılır mı

Diprospan aile hekimi yazabilir mi? Bunu aile hekimleri rapora istinaden reçete edebilir. Böylece katılım payından muaf bir şekilde bu ilacı satın alabilirler. Katılım payından muaf olan raporlu hastalar çok fazladır. Adrenal yetmezliği, akut romatizmal hastalık, astım, Behçet hastalığı, doku hastalıkları, organ nakli raporu, doku yetmezliği raporu bulunan hastalar bu ilacı katılım payından muaf bir şekilde ücretsiz olarak temin edebilir. Diprospan raporu bulunan hastalar için sıralı dağıtım kapsamına alınmış olan bir ilaçtır.

Diprospan Reçetesiz Alınır mı

Diprospan reçetesiz alınır mı, diprospan reçetesiz satılır mı diye merak eden kişiler için yanıtımız, hayır bu ilaç reçetesiz satılmaz olacaktır. Aile hekimlerine giderek en yakın sağlık ocağından bu ilacı reçeteye yazdırmanız mümkündür. Diprospan güncel fiyatı 40 TL‘dir. Anca SGK’nın karşılamakta olduğu ilaç listesine girdiği için, ilaç katılım payını ödeyerek, ilaç farkı olmaksızın temin edebilmek mümkün olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.