E-Nabiz

E nabız antikor testi sonucu

16.12.2021
E nabız antikor testi sonucu

Antikor testi, virüslerin neden olduğu değişime ve hastalığa bağlı olarak vücutta bulunan antikorların miktarı ve niteliği ilgili bir testtir. Bu test virüsün neden olduğu hastalığın teşhisinde ve tedavisinde yardımcı bir rol oynamaktadır.

Gribal hastalıkların başlıca nedeni olan virüs varlığını kontrol etmek için kullanılan bir yöntem olan antikor testleri günümüzde pek çok sağlık kuruluşunda uygulanmaktadır.

Krona Testinin Teşhisinde Kullanılan Testler

Koronavirüs pandemisi çıktığı zamandan itibaren çeşitli testlere başvurularak, kişilerin hastalığa yakalanıp yakalanmadığı kontrol edilmiştir. Koronavirüs, gribal bir enfeksiyon olduğu için antikor testinin yapılması söz konusu olmuştur. Antikor testlerinden önce PCR testi ve bundan dolayı PCR tanı kitleri kullanılmıştır. Kesin ve doğru sonuca ulaşmada yardımcı rolü olan PCR testi o an vücutta virüsün olup olmadığını gösterirken, antikor testi ise vücuda daha önceden virüsün yerleşip yerleşmediğini göstermektedir. Her iki testte de pozitif veya negatif bir sonuç ile durum anlaşılabilmektedir. Pozitif sonuç virüsün varlığına işaret ederken, negatif sonuç ise vücutta virüsün bulunmadığını gösterir.

Antikor Testi Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Sağlık işlemlerinin internet ortamına taşınmasını sağlayan E-Nabız uygulaması ile tüm tahlil, rapor ve görüntüleme sonuçlarına erişim imkânı doğmuştur. Koronavirüs testi sonuçlarına da E-Nabız uygulaması ile ulaşılabilmektedir. İster PCR testi olsun, ister antikor testi olsun; ikisinin de sonucu E-Nabız uygulamasından öğrenilmektedir. E-Nabız uygulamasına bilgisayardan veya mobilden eriştikten sonra, Covid-19 Test Sonuçları sekmesine tıklanırsa; yapılmışsa PCR testi ile antikor testi sonuçları öğrenilebilmektedir.

Antikor Testi Sonucu Ne Diyor?

E-Nabız uygulamasından Covid -19 test sonuçları sekmesi tıklandığında ekrana gelen antikor testi sonuçları; negatif veya pozitif olarak görülecektir. Pozitif olması kişinin Covid -19 virüsünün etkisi altında bir süre kaldığını gösterirken, negatif olması ise daha önce Covid-19 öyküsü olmadığı anlamına gelir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.