E-Nabiz

Desmont Aile Hekimi Yazabilir mi

07.11.2022
Desmont Aile Hekimi Yazabilir mi

Bir tür alerji ilacı olan desmont ve muadil ilaçların kullanımı yaygındır. Bu nedenle Desmont aile hekimi yazabilir mi sorusunun yanıtı sıklıkla merak edilir. Aile hekimleri Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilmiş olup alerji ilaçları da dahil olmak üzere bütün ilaçları yazabilir. Genellikle alerjik astım tedavisinde kullanılan Desmont rinit yani alerjik nezle durumunda da fayda sağlar. Özellikle astım hastalığına sahip olan kişilerin bu ilacı yazdırma talepleri daha fazladır.

Desmont aircomb arasındaki fark da akıllarda soru işareti olup hastalar desmont ilacının etki oranının yüksek olduğunu belirtir. Her ikisi de aynı kategoride yer alan bu ilaçların kullanım süresi şikayet tipine ve cinsine göre değişir. Bu süre doktor tarafından belirlenmelidir.

Desmont Reçetesiz Alınır mı

Genellikle alerji ilaçları reçeteli ya da reçetesiz olarak alınabilir. Sadece eczanelerde satılan ilacın perakende satış fiyatı döneme göre farklılık gösterir. Desmont reçetesiz alınır mı diye araştırıldığında internetten güncel fiyatlarına hemen ulaşılabilir. Tablet şeklinde olan ilaç bir miktar su ile aç ya da tok karnına kullanılabilir. İlacı alırken ciddi yan etkilerinin olabileceğini ve doz aşımında böbrek yetersizliği olgularının görülebileceğini unutmamak gerekir. İstenen etkiyi alabilmek için doktor önerisine uygun şekilde alınıp kullanılmalıdır.

Levotiron aile hekimi yazabilir mi

Astım belirtileri kesilse bile doktor reçete ettiği sürece her gün ilacı almak gerekir. Bazı kişilerde ilaç alerjik belirtilerin ilerleyen dönemlerde ortaya çıkmasını önler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.