E-Nabiz

Cyclo Progynova Reçetesiz Satılır mı

19.09.2022
Cyclo Progynova Reçetesiz Satılır mı

Sizlere bugün cyclo progynova reçetesiz alınır mı, cyclo progynova reçetesiz satılır mı, cyclo progynova aç mı tok mu alınır ve cyclo progynova ne kadar süre kullanılmalıdır bunları anlatacağım.

Bu ilaç östrojen ve progesteronların rahim üzerindeki etkilerini ve adet döngüsünü kontrol altında tutmak için kullanılır. Adet döngüsünü düzene sokar. Rahmi alınamamış, menopoz ve üreme organı yetmezliğinden dolayı organların alınmasından, yumurta yetmezliğine bağlı durumlarda tedavi etmek amaçlı olarak kullanılır.

Cyclo Progynova Kullanımında Karşılaşılabilecek Sorunlar

Her ilacın faydası ve yan etkileri olduğu gibi cyclo progynova’nın da yan etkileri ve karşılaşılabilecek olumsuz durumları da olabilmektedir.

  • Göğüslerde ani büyüme
  • Hassasiyet
  • Şişlik
  • Gaz
  • Çarpıntı gibi yan etkilerle karşılaşılabilmektedir.

Cyclo Progynova Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır

Eğer ki ikinci kutuya başlıyorsanız regl erkenden olacaktır. İlk kutuyu bitirdikten sonra ikinci kutuya tam olarak yedi gün sonra başlayabilirsiniz. İlaç kullanımı süresi şekli şöyledir; 21 gün kullanılır 8 gün mola verilir.

Cyclo Progynova Reçetesiz Alınır mı

Cyclo progynova eczanelerden reçetesiz olarak alınabilmektedir, fakat jinekoloji gözetiminde kullanılması uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.