E-Nabiz

Bebeklere e nabız şifresi nasıl alınır

11.01.2023
Bebeklere e nabız şifresi nasıl alınır

Sağlık Bakanlığının sunmuş olduğu hizmetlerden biri olan E-Nabız uygulaması vatandaşlarımız tarafından her geçen gün daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Bununla birlikte uygulamayla ilgili olarak birçok soru da gündeme gelmektedir. Bunlardan bir tanesi de bebeklere E-Nabız şifresinin nasıl alınacağı ile ilgilidir.

Bebeklere e nabız şifresi nasıl alınır?

Bu kapsamda öncelikli olarak bebeklerin eğer nüfus kaydı bulunmuyorsa ve bir aile hekimine de kayıtlı değil iseler annelerinin kayıtlı bulunduğu aile hekimine kayıt edilirler. Sonrasında aile hekiminden E-Nabız için şifre alınabilmektedir.

Bebekler doğduktan ve nüfus müdürlüğüne kaydı yapıldıktan sonra E-Nabız sistemine giriş yapılmalıdır. Buradan sağ üst köşede yer alan ‘Profilim’ sekmesinden bebeklerin isimleri görüntülenebilmektedir. Görüntülenmediği durumda ‘Kimlik Bilgilerimde Yanlışlık Var’ sekmesine tıklayarak görüntülenmeyen bebeklerin isimlerinin görüntülenme imkânı bulunmaktadır. Daha sonra anne ve baba karşılıklı onay verdikten sonra çocukların sağlık bilgilerine karşılıklı olarak erişim sağlayabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.