E-Nabiz

Akineton Reçetesiz Satılır mı

07.09.2022
Akineton Reçetesiz Satılır mı

Akineton reçetesiz alınır mı, Akineton reçetesiz satılır mı ve Akineton aç mı tok mu soruları hakkında sizlere detaylı bilgi vermeye çalışacağız. Akineton ilacı sakinleştirici ilaç kategorisinde yer aldığından yeşil reçete ile satılmaktadır. Reçetesiz alınması ya da satılması kesinlikle mümkün olmayacaktır. Bu gibi ilaçlar bağımlılık yapabildiklerinden yeşil reçete ile satılmaktadır. Mutlaka doktor kontrolünde kullanılmasına dikkat edilmesi gereklidir.

Cortair reçetesiz satılır mı

Etken maddesi biperiden hidroklorürdür. Antiparkinson yani parkison hastalığı tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca şizofreni, depresyon gibi hastalıkların da tedavisinde etkilidir. Hamilelik ve emzirme zamanlarında kullanımı için mutlaka uzmandan bilgi alınmalıdır. İlaç kullanıldığı zamanlarda araç kullanımı yeteneğinde azalma olabilecektir. Diğer bazı ilaçlar ile etkileşime geçebilen Akineton herhangi bir yan etkinin görülmesi anında doktor ile iletişime geçilerek izlenecek yol belirlenmelidir. Bu ilaçların aniden bırakılmaması gereklidir. İlaç alımı atlanır ya da unutulursa çift doz alımı kesinlikle yapılmamalıdır.

Akineton Aç Karna mı Tok Karna mı Alınacak

Akineton aç karnına mı tok karnına mı alınacaktır sorusunun en kısa cevabı yemek esnasında ya da yemekten sonra su ile alınması şeklinde olacaktır. İlacın prospektüsünde kullanım şekli olarak böyle belirtilen durum doktor aksini belirtmedikçe tok karnına alınması şeklinde olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.