E-Nabiz

E Nabız paylaşım seçenekleri

27.12.2021
E Nabız paylaşım seçenekleri

Gün geçtikçe tele-tıp alanı genişliyor. Artık sağlıkla ilgili birçok işimizi internet ortamından ve mobil cihazlarımız dan kolaylıkla halledebiliyoruz. Ülkemizde de tele-tıbbın en güzel örneklerinden birini sunan E-Nabız sistemi vatandaşlar tarafından oldukça sık kullanılıyor.

E Nabız paylaşım seçenekleri

Sisteme girerek tüm ziyaretlerimizi, reçetelerimizi, tahlillerimizi, radyoloji görüntülerimizi, raporlarımızı vb. birçok veriye kolaylıkla ulaşabilmektesiniz. Bu verilere dilerseniz hekiminiz de ulaşabilir. Eğer verilerinizi paylaşmak istemiyorsanız ya da hangi hekimlerin görmesini istiyorsanız bunu sistemden kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Ancak sistemin size önerisi ‘’Aile Hekimim Verilerimi Görsün’’ ya da Muayene olduğum hekim verilerimi görsün’’ seçenekleri olduğunu unutmayınız. Peki E-Nabız paylaşım seçenekleri nasıl değiştirilir?

Öncelikle yapmanız gereken E-Nabız sistemine E-Devlet şifreniz ya da Aile hekiminizin telefonunuza göndereceği mesajdaki erişim koduyla girmek. Sisteme girdikten sonra fotoğrafınıza tıklayın sonrasında açılan pencereden ‘’Profil Düzenle’’ butonuna tıklayın. Açılan pencerede aşağıya doğru ilerlediğinizde ‘’Güvenlik Ayarları’’ kısmı bulunmakta.

Menüden;

  • “Hiçbir hekim verilerimi görmesin (SMS kodu veya şifrematik ile onay zorunlu)”,
  • “Aile hekimim verilerimi görsün”,
  • “Muayene olduğum hekim verilerimi görsün”,
  • “Muayene olduğum hastanedeki tüm hekimler verilerimi görsün”,
  • “Sağlık Bakanlığındaki tüm hekimler verilerimi görsün” seçeneklerinden birini tıklayarak verilerinizi hangi hekimlerin görmesini istediğinizi ayarlayabilirsiniz.

İşte E-Nabız sisteminde paylaşım seçeneklerini ayarlamak bu kadar basit. Siz de paylaşım ayarlarınızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.