E-Nabiz

E-Nabız in persian ( Farsça )

21.12.2021
E-Nabız in persian ( Farsça )

E-Nabız hastane içinde ve hastane dışında tüm sağlık alanında hizmet veren bir uygulamadır. Yeni içerisinde hastanedeki randevu işlemlerini, tahlil sonuçlarını bunların dışında sağlık ocağı ve aile hekimi bilgilerinizi, nöbetçi eczane gibi birçok bilgiyi görebilir ve düzenleyebilirsiniz. E-Nabız tamamen ücretsizdir ve sürekli olarak güncellenir.

E-Nabız in persian ( Farsça )

E-Nabız kullanabilmek için 2 önemli faktöre ihtiyacınız vardır. Birincisi e-devlet şifreniz olmalıdır, ikincisi de aktif olarak kullanılan bir cep telefonu numarası olmalıdır. Bu ikisi ile kendi E-Nabızınızı oluşturabilirsiniz. Kayıt işlemlerinden sonra eğer E-Nabızı telefon tablet bilgisayar gibi bir teknolojik aletinize indirip uygulama olarak kullanırsanız uygulama sizlere sadece “Türkçe” dil seçeneği sunacaktır. E-Nabızı farklı bir dil ile örneğin “Persian – Farsça” kullanabilmek için uygulama üzerinden değil, tarayıcı üzerinden giriş yapmalısınız.

Tarayıcı üzerinden giriş yaptığınız zaman sizi yönlendirdiği ana sayfada hemen yukarı dağda bulunan dil seçeneğine tıklayarak buradan “ingilizce” veya “Türkçe” dil seçeneğini seçebilirsiniz. Farsça kullanabilmek için ise “Google” ve “Google Chrome” tarayıcılarının kendi hizmeti olan “sayfa çeviri” ile Farsçayı seçip E-Nabızı Farsça kullanabilirsiniz. Bunun için tarayıcıda giriş yaptıktan sonra sağ üstteki üç noktaya tıklamalısınız. Daha sonra açılan yerde aşağı tarafta bulunan “çeviri” butonuna basmalısınız. Karşısına Türkçe’ye çeviri olarak çıkacaktır. Burada Türkçe yerine referans dili olarak Farsçayı seçmelisiniz. Daha sonra dilediğiniz kadar Farsça olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Siz tarayıcıdan çıkış yaptığınız zaman yine otomatik olarak Türkçe diline dönecektir. Tekrar giriş yaparsanız yine Türkçe olarak giriş yapacaktır ve yine aynı adımlarla dil seçeneğini değiştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.