E-Nabiz

Aferin Antibiyotik mi

06.01.2023
Aferin Antibiyotik mi
Aferin muadiliTemsaljin, Pirosal, Geralgine-k
Aferin reçetesiz eczane fiyatı34.64 TL
Barkod numarası8699570090058
Aferin endikasyonlarıSoğuk algınlığı ve öksürük durumlarında kullanılmaktadır

Sizlere bugünkü yazımda aferin forte antibiyotik mi, aferin hap antibiyotik mi, aferin sinüs antibiyotik mi, aferin pediatrik şurup antibiyotik mi ve aferin 650 mg antibiyotik mi sorularının cevapları vermeye çalışacağım.

Parasetamol etken maddeli olan aferin soğuk algınlığı ve grip şikayetlerinin tedavisinde kullanılır. Aferin antibiyotik mi diye araştırıldığında o grupta yer almadığı görülecektir. Ateş düşürücü ve ağrı kesici etkileri olan ilaç aynı zamanda alerji önleme özelliğine de sahiptir. Ağızdan kullanım için uygun olan aferin hap bir bardak su ile birlikte yutulur. Doktor önerisi ile birlikte kullanılması hastalığa karşı daha etkili sonuçlar alabilmeyi sağlar.

Kullanımı yaygın olan aferin reçetesiz eczane fiyatı 34,64 TL olup bu fiyatlar dönemlere göre farklılık gösterir. Toz, kapsül ve şurup formları bulunan ilacın tüm şekilleri yalnızca eczanelerden temin edilir. Üst solunum yollarına bağlı burun akıntısı, öksürük, nezle ve hapşırma, vücut kırgınlığı, boğaz ve baş ağrısı, ateş, gözlerde kaşıntı gibi durumların varlığında aferin işe yarayacaktır.

Aferin Kullananlar

Aynı grupta yer alan çok sayıda ilaç olmasına karşın aferin kullananlar ilaçlarından son derece memnundur. Kısa süre içerisinde iyileştirici etki gösteren aferin ilacı bazen uykulu hissetmeye ve baş dönmesine yol açabilir. Dikkat gereken işlerle meşgul olanlar ilaç içmeden önce bu duruma mutlaka önem vermelidir. Aferin ne için kullanılır diye bakıldığında soğuk algınlığı ve gribe bağlı gelişen şikayetlere karşı faydalı olduğu görülecektir. Vücut kırgınlığı ile boğaz, kas, baş ağrılarının hafiflemesini sağlayan aferin ilacı ateş düşürücü etkiye de sahiptir. İlacın mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekir.

Benzer makalelerim aşağıdadır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.