E-Nabiz

Coraspin Reçetesiz Satılır mı

26.08.2022
Coraspin Reçetesiz Satılır mı

Genellikle kalp rahatsızlıkları için kullanılan coraspin, asetilsalisilik asit içeren bir ağrı kesicidir. İnme ya da felci önleyen ve diyabet hastalarının da kullandığı bir ilaç olan Coraspin reçetesiz alınır mı? Coraspin aç mı tok mu? sorularının cevaplarını şimdi sizlerle paylaşacağız.

Deloday şurup reçetesiz alınır mı

100 mg’dan oluşan Coraspin tablet, reçetesiz temin edilebilen ilaçlar arasında yer almaktadır. Gideceğiniz herhangi bir eczaneden ücretini ödeyerek bu ilaca sahip olmanız mümkün. Ancak daha çok ciddi rahatsızlıkların varlığında tedavi amaçlı kullanılan bir ilaç olması nedeni ile genelde doktor kontrolü ile birlikte verilmektedir. Özellikle bu ilacı düzenli alması gereken hastalar, mutlaka doktor eşliğinde kullanmalıdır.

Coraspin Aç Karna mı Tok Karna mı

Pıhtılaşmayı engelleme özelliğine sahip olan Coraspin, bu yönüyle kalp ve damar hastalığına yakalanma riski taşıyan hastaların kalp krizi, felç ya da damar hastalığı geçirmelerini önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Genelde günde en fazla 3 kere tüketilebilmektedir. Günlük 1 ya da 3 adet alınabilen Coraspin için doktora danışılmadan bir tüketim miktarı belirlemek, çeşitli sağlık problemlerine yol açabilmektedir.

Coraspin aç karna mı yoksa tok karna mı içilmeli sorusuna gelirsek; doktor aksini belirtmediği sürece genel olarak yemeklerden önce yani aç karnına içilmektedir. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda Coraspin’in gece yatmadan önce içilmesi, daha fayda sağlayan bir durum olarak belirlenmiştir. Bunun sebebi ise kanın pıhtılaşma eğiliminin sabah saatlerinde zirveye ulaşmasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.