E-Nabiz

Acnelyse Krem Kortizonlu Mu

21.08.2023
Acnelyse Krem Kortizonlu Mu

Kişiler ilaç ve kremleri kullanırken yan etkilerine oldukça dikkat etmektedir. İlaçların veya kremlerin kullanım talimatına göre kullanılmaması veya doktor tavsiyesi dışında kullanılması insan vücudunda ciddi yan etkilere sebep olabilmektedir. Bununla beraber bireylerin ilaçların kortizonlu olup olmadığını da merak etmektedir. Kortizon miktarı fazla ilaçların kişiye olan yan etkisi de bir o kadar fazla olacaktır. Cilt konusunda özellikle sivilce sıkıntısı yaşayan kişiler bazı ilaçları tercih etmektedirler.

Bu ilaçlardan birisi de Acnelyse kremidir. Bu ilaç mutlaka reçeteli bir şekilde doktor muayenesinden sonra doktor tavsiyesi üzerine kullanılması gereken bir ilaçtır. Aksi takdirde cildinizde yan etkiler yapabileceği gibi cildinizde kalıcı hastalıklara sebep olabilir. Kortizon miktarı yüksek olan ilaçlar, vücuda kesinlikle çeşitli yan etkiler bırakır. Bu yan etkiler genellikle cilt kuruması, güneşe karşı dayanıksızlık, tat ve koku almada zayıflama ve kilo aldırma gibi etkilerdir. Birçok kişi Acnelyse krem kortizonlu mu? Sorusunu sormaktadır. Bu soruyu size net bir şekilde cevaplayacak olursak; Acnelyse krem, içerisinde A vitamini bulunduran bir sivilce kremidir.

Deriye nüfuz ederek eski deriyi vücuttan atar ve cilt yapısını sivilcelere karşı dayanaklı hale getirmektedir. Kullanan kişilerin yan etki bakımından çok fazla şikayeti olmadığı gibi doktor tavsiyesiyle çokça kullanılan kremlerden bir tanesidir. Aynı zamanda içerisinde herhangi bir kortizon oranı bulunmamaktadır. Bu sebeple kortizonlu ilaçları kullanmaktan çekinen kişiler rahatlıkla bu ilacı doktor tavsiyesi üzerine kullanabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.