E-Nabiz

MHRS aile hekimi görüntülü muayene randevu alma

17.02.2022
MHRS aile hekimi görüntülü muayene randevu alma

Covid – 19 maalesef hayatımızda hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Virüse yakalanan veya aşısı olmayıp karantinaya girenlerin de evlerinden çıkması mümkün olmuyor. Fakat bu süreçte gerek virüs ile alakalı gerekse de farklı bir konuda hastalık yaşayanlar doktorları ile görüşme gereği duyabiliyor. Bu durumda MHRS (merkezi hekim randevu sistemi) uygulamasının yeni çözümü olan görüntülü görüşme yardımımıza koşuyor.

MHRS Görüntülü Görüşme Nedir?

MHRS görüntülü görüşme aile hekimimiz ile görüntülü olarak iletişime geçebileceğimiz, yaşadığımız hastalığı anlatıp doktorumuzdan tavsiye ve bilgi alabileceğimiz bir sistemdir. Sistemden faydalanabilmek için covid – 19 testimizin pozitif olması gerekmekte veya karantina da olmamız gerekmektedir. Bu durumda görüntülü görüşme ile doktorumuz ile iletişime geçebiliriz.

MHRS Sistemden Aile Hekimi Görüntülü Muayene Randevusu Alma

Aile hekimimizden görüntülü görüşme randevusu almak için;

  • MHRS Sistemine giriş yapmamız gerekmektedir.
  • Daha sonrasında karşımıza çıkan seçeneklerden “randevu al” butonuna tıklamamız gerekmektedir.
  • Bu aşamada eğer covid – 19 testimiz pozitif ise zaten karşımıza görüntülü görüşme randevusu al seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklamamız gerekmektedir.
  • Bundan sonrası normal randevu ile aynı işlemektedir. Karşımıza boş günler ve saatler çıkacaktır. Bu günlerden ve saatlerden bize uygun olanı seçmemiz gerekmektedir.
  • Son aşamada randevu al butonuna tıklayarak seçtiğimiz gün ve saatte randevu alabiliriz.

Seçtiğimiz gün ve saat geldiğinde de ister bilgisayarımızdan istersek de telefonumuz üzerinden görüntülü görüşme ile doktorumuza ulaşabiliriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.