E-Nabiz

Sivex losyon aile hekimi yazabilir mi

16.03.2022
Sivex losyon aile hekimi yazabilir mi

Sivex losyon aile hekimi yazabilir mi, sivilceye hangi krem iyi gelir, sivex losyon kullananlar, sivex losyon ve clindoxyl nasıl kullanılır gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Sivex losyon genel olarak sivilce tedavisinde kullanılmaktadır. Losyonun her 1 gramında 100 miligram sodyum sülfasetamid bulunması ile sivilceleri geçirmeye yarar losyonun sivilcelere uygulanması ile sivilcelerin geçmesi sağlanır.

Erkeklerin yüzünde bulunan kıl köklerinde oluşan pembe kabartıklara dahi etki eden sivex losyon sadece uygulanmış olduğu bölgeye değil etrafına ve etki etmektedir. Bu sebeple bir bölgeye yoğun bir şekilde uyguladığınız takdirde bu sizler için yeterli olacaktır. Sivex Losyonu hastalığı uzman doktorunuzun reçetesi ile alabilirsiniz ancak losyonu cildinize fazla uygulamamanızda yarar vardır. sivex losyon genel olarak uzman doktorlar tarafından önerilmektedir. Sinek losyonun çok etkili olduğu halk arasında da bilinmektedir. Bu sebeple sivex losyonu yazdırırken muhakkak uzman doktorunuzun tavsiyesi üzerine almanızda fayda vardır. Sivex Losyon çok ciddi bir ilaçtır. Kullanmamanız gereken durumlarda bu sebeple cilt yüzeyinizde ciddi derece de tahrişe ve yanıklara sebep olabilir. Bu yüzden uzman cildiyeci görüşü gerektirmektedir. Sizlerde cildiye doktorunuza danışmalısınız. İhtiyaç olmadığı durumlarda doktorunuz sizler için gerekli ilcaları yazacaktır.

Sivex losyon aile hekimi yazabilir mi?

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre uzman hekimin yazabileceği tüm ilaçları aile hekimi de reçete edebilmektedir. Ancak göz hastalıkları cildiye ve psikiyatri uzman görüşü gerektiren ilaçları aile hekimleri yazamamaktadır. Dolayısıyla sivex losyon uzman doktor görüşü gerektiren bir ilaç olduğu için uzmanına görüşmenizde fayda vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.