E-Nabiz

Acnelyse Aile Hekimi Yazabilir mi

03.03.2022
Acnelyse Aile Hekimi Yazabilir mi

Acnelyse aile hekimi yazabilir mi, acnelyse krem reçetesiz alınır mı, acnelyse kaç haftada etkisini gösterir, tarihi geçmiş acnelyse kullanılır mı ve aile hekimi acnelyse yazabilir mi gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Aile hekimi kendisine kayıtlı kişilerin sağlık durumlarını inceleyerek rahatsızlığı var ise muayene eder, kişinin çocuğu var ise aşı zamanını, kilo ve boyunu, yaşını kayıt ederek takip altına alır. Aile hekimine başvuran kişilerin eğer uzmanlık gerektiren bir hastalığı var ise o zaman mutlaka aile hekimi tarafından uzman bir hekime yönlendirilir. Bu sebepten bazı uzmanlık gerektiren ilaçları aile hekimi yazamayabilir.

Acnelyse Reçetesiz Alınır mı

Acnelyse krem, etkili bir sivilce kremi olmakta ve sadece sivilcenin üzerine küçük bir miktarda sürüldüğünde bile yeterli gelebilmektedir. Sürüldüğü yerde cildi uyararak yenilenmesini sağlayan krem ciltte soyulmaya da neden olabilmektedir. 20 gr’lık tüplerde bulunan krem içerisinde A vitamini de barındırmakta olup egzama gibi cilt problemlerine de iyi gelmektedir.

Cilt problemleri için dermatologların tavsiye ettiği acnelyse sivilce kremini dermatoloji doktorunun uygun gördüğü kişilere vermesi doğrudur. Doktor kontrolü olmadan gidip alınması pek de doğru değildir. Cilt probleminize uygun bir krem olup olmadığını ancak cilt hekimleri size söyleyebilir. Acnelyse kremi cilt hekimine gidemediğinizde aile hekimi de yazabilir fakat devlet kremin ücretini karşılamaz.

Acnelyse krem eczaneden gidip ücretli olarak da alınabilir. Aile hekiminin yazması ile gidip direkt eczaneden alınması arasında ücret açısından bir fark olmamaktadır. Aile hekimi acnelyse kremi yazmış olsa da ücretli alacağınız ilaçlardandır. Fakat acnelyse kremi bir dermatolog yazdığında eczaneden alırken devlet ilacın ücretini karşılar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.