E-Nabiz

Abizol Reçetesiz Alınır mı

05.02.2023
Abizol Reçetesiz Alınır mı

Abizol ağız yolu ile vücuda alınan antipsikotik olarak geçen bir ilaç grubu içerisinde kabul edilir.Beyaz renkli ve yuvarlaktır. 28 tabletli şeklinde ambalajlanarak satılır. Kullanım alanı daha çok klinik vakalarda tercih edilir. 16 ve 17 yaş arasında, ergen adı verilen çocukların farklı kişilere yönelik agresif davranışlarının ortadan kaldırılmasını sağlamakta yardımcı bir tedavi ilacıdır.

Çocuğun kendine zarar vermesi, ruhsal değişimlerinin stabil hale gelmesi ve öfke nöbetlerinin kontrollü şekilde sürdürülebilmesi için kullanılır. Son dönemlerde bu konuda ek destek ihtiyacı hisseden ebeveynler abizol reçetesiz alınır mı konusunu araştırıyor.

Şizofreni hastaları ve ileri derece bipolar sıkıntı problemi yaşayanlar duygularında aşırı bir sürece girenler için tavsiye edilir. Vücutta biriken serotonin ve dopamin hormonlarının dengeli şekilde beyin işlevlerinin düzenli hale gelebilmesi için salgılanmasına destek olur. Anksiyete bozukluğu yaşayanlar, kompulsif obsesif bozukluk ve depresyon sıkıntısı çekenler için mental sağlığı kuvvetlendirici etkiye sahiptir.

Ergenlik döneminde daha çok tercih edilen bu ilaç kullanılırken dikkatli olunmalı gelişme ve büyümedeki yan etkilerine önem verilmelidir. Muhakkak ki doktor tedavisi sonrası ilacın dozu ayarlanarak kullanılmalıdır. Abizol reçeteli mi sorusunun en doğru yanıtı; Abizol reçeteli bir ilaçtır. Reçetesiz olarak kullanılamaz.

Abizol Reçetesiz Satılır mı

Abizol olağan sürecin dışında aşırı sinirlilik, kaygı bozukluğu, tepkilerde aşırılaşma, hızlı konuşma, tutarsızlık, karakteristik sıkıntılar, duygusal durgunluk süreci, endişe ve gerginlik halinin devam ediyor oluşu gibi psikolojik vakalarda tercih edilir.

Abizol kullanımı sırasında prospektüsünde belirtilen hastalıkların dışında direkt tedavi edici bir etki olarak görülüp aşırı kullanımından kaçınılmalıdır. Abizol reçetesiz satılır mı sorusu da sıklıkla merak ediliyor. Muhakkak ki doktor danışmanlığında kullanılmalıdır. Hasta sinir bozukluğunda sakinleşmeyi destekler. Kullanırken yan etkilerine de dikkat etmek gerekir. Anksiyete, depresyon ya da aşırı kaygı durumunda kullanılabilir. Abizol eczaneden alınır mı sorusuna en doğru yanıt; Abizol reçeteli olarak satışı yapılan bir ilaç olup 28 tabletli halde eczanelerden satın alınabilir. Doktor kontrolü sonrasında reçeteli olarak 318.27 TL’ye 28’li tablet satın alınabilir.

Bunlara göz atabilirsiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.