E-Nabiz

6 Değer referans dışı ne demek

29.08.2023
6 Değer referans dışı ne demek

Bazı durumlarda sağlık kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek rahatsızlığınıza yönelik olarak tedavi olmak isteyebilirsiniz veya tedavi gerekli görülebilmektedir. Bu tedavi elbette doktorunuz veya hekiminiz tarafından gerekli görüldüğü takdirde uygulanabilmektedir. Eğer bir tedavi uygulanması gerekiyorsa ve teşhis koyulması gerekirse ilk olarak hekimlerin/ doktorların faydalanıp temel alacağı unsurlar elbette tahliller olacaktır. Bu tahliller doktora yani hekime yol gösterecek olan değerler olup oldukça önemlidir. Ancak bazı durumlarda testlerin tekrarlanması gerekebilmektedir.

Örneğin bazı değerler referans dışı olarak sonuçlanmış ve bilgilendirmesi referans dışı olarak sonuçlanmış olabilmektedir. Referans dışı olması gibi durumlarda test uygun değerler içinde değerlendirilememekte de olabilmekte veya testin tekrarlanması gerekebilmektedir. Bu testler elbette hekiminizin yani doktorunuzun rehberliği ve yorumları doğrultusunda tekrarlanabilmektedir. Bu testlerin sonuçları e- nabız üzerinden görüntüleyerek öğrenebilmeniz veya doktorunuza hekiminize danışarak öğrenebilmeniz mümkündür. Referans dışı aralıkta olan sonuçları da aynı şekilde yine e- nabızda görüntülenebilmektedir. E-nabızda kan tahlillerinden radyolojik görüntülere, hastane ziyaretlerinden hangi doktorda hangi poliklinikte hangi saatte muayene olduğuna kadar görüntülenebilmektedir.

Bu bilgiler e- nabız sistemi üzerinden detaylıca görüntülenebilmektedir. İstediğiniz cihazdan istediğiniz saat giriş yaparak görüntüleyebilirken ister e-imza ile ister e- nabız bilgileri ile isterseniz de e- devlet bilgileri ile giriş sağlayabilirsiniz. Bu bilgiler arasında size uygun olan seçeneği tercih ederek giriş sağlayabilmeniz mümkündür. Cihaz seçiminiz ise tablet , telefon, bilgisayar olabilmektedir. Giriş için diğer gereken unsur ise internet bağlantısıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.