E-Nabiz

Siprofloksasin içeren ilaçlar

04.09.2023
Siprofloksasin içeren ilaçlar

Siprofloksasin florokinolon antibiyotik grubunda yer almaktadır. Bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde etkilidir. Solunum yolları enfeksiyonları, bel soğukluğu, şarbon solumasına bağlı gelişen komplikasyonlar. idrar yolları enfeksiyonları, enfeksiyonların yol açtığı cilt hastalıkları, tifo gibi çok çeşitli bakteriyel rahatsızlıkların iyileştirilmesinde kullanılır. Anlaşıldığı gibi neredeyse tüm üriner patojenlerle mücadele edebilir. Siprofloksasin çok çeşitli ilaç için önemli bir etkin maddedir. Dolayısıyla da siprofloksasin içeren ilaçlar hangileridir sorusu sorulabilir.

Cipro

Siprofloksasin içeren ilaçlar denildiğinde ilk akla gelenlerden biri de Cipro ilacı olmaktadır. Film tabletleri 582 mg. siprofloksasin hidroklorür içerir. Genel olarak solunum yolu enfeksiyonları tedavisinde çok sık reçetelendirilen bir ilaç olarak bilinir. Cipronun tedavi ettiği hastalıklar;

  • Kulak ihtihabı,
  • Sinüzit,
  • Tüp ve yumurtalıkların kronik iltihabı,
  • Yumuşak doku ve cilt enfeksiyonları
  • Prostatit,
  • Şarbon solunmasına bağlı komplikasyonlar.

Orcipol

Orcipol, siprofloksasin içeren kombine bir ilaçtır. Duyarlı protozoal enfeksiyonlar için antiprozoal ajan ile antimikrobiyel içermektedir. On, yirmi ya da otuzluk blister ambalajlarda satılmaktadır. Çok sayıda bakterinin sebep olduğu enfeksiyon hastalıklarını tedavi etmektedir. Orcipol ilacının tedavi ettiği hastalıklar arasında bel soğukluğu, klamidya, amipli dizanteri, idrar yolları ve üreme enfeksiyonları bir tür bağırsak paraziti hastalığı olan giardiasis sayılabilir. İlaç üst solunum yolları hastalıklarının tedavisi, krmik ve eklem, kulak, burun, boğaz enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde de etkilidir.

Nowarex

Siprofllksasin içeren Nowarex çözelti damar içine uygulanır. Akciğer ve bronş enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir. Bunun yanında göz enfeksiyonları, sinüzit ile bazı mide-bağırsak hastalıklarının tedavisi endikasyonları arasındadır. Bağırsak hastalığı bulunan ve bağışıklık sistemi çok zayıflamış hastalarda da bu ilaç reçetelendirilmektedir. Ayrıca hem çocuklarda hem de yetişkinlerde şarbon hastalığının ortaya çıktığı dönemlerde tedavide etkilidir. Çocuk ve ergenlerin enfeksiyona bağlı komplike idrar yolu hastalıklarında da hekimler tarafından sıklıkla yazılır.

Floximed Göz Damlası

Floximed, antiinfektifler grubundan bir damladır. Göz çevresinde enfeksiyonlara bağlı oluşan hastalıkların tedavisi için kullanılır. Göz dışı dokuların hastalıklarında ve göz ülserinde de etkili bir damladır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.