E-Nabiz

Visanne aile hekimi yazabilir mi

10.03.2022
Visanne aile hekimi yazabilir mi

Visanne aile hekimi yazabilir mi konusunda araştırma yapıyor iseniz, her detayı yazımızda bulabilirsiniz. Bu ilaç bir hormon ilacı olduğundan çeşitli nedenler ile kullanımı mümkündür. Adet düzenleyici, menopoz düzenleyici ya da kistlerin yok edilmesine yardımcı olacak şekilde kadınlarda çeşitli amaçlar ile kullanılmaktadır. Bu nedenle de kullanım yaş aralığı oldukça fazla olan bir hormon düzenleyicisidir.

Visanne aile hekimi yazabilir mi

Visanne aile hekimi yazar mı diye merak ediyorsunuz. Bu ilacı aile hekimi yazabilir. Herhangi bir uzmanlık ya da özel ihtisas alanı gerektirmeyen bir durumdur. Ayrıca bu ilacı eczaneden reçetesiz şekli ile satın alabilirisiniz. Ancak pahalı bir ilaç olduğu için aile hekimine yazdırmayı tercih eden hastalar olmaktadır. Aile hekiminin bu ilacı reçete edebilmesi için muayene etmesi gerekmektedir. Gerekli gördüğü takdirde yazar. Ayrıca poliklinik aracılığı ile rapor çıkardığınız zaman da bu ilacı her bitirdiğinizde poliklinikten randevu almak yerine direkt aile hekimine yazdırmanız yeterli olacaktır. Çünkü Visanne bir hormon ilacı olduğu için uzun süreli kullanımı etki edecektir.

Hekimler bu ilacı üç ile altı ay arasında düzenli kullanım olacak şekilde tedavi sürecine alırlar. Ancak ilk rapor çıkmasında ya da reçete edilmesinde bir kutu olarak reçete edebilirler. Bir kutunun içerisinde de 28 adet tablete yer verildiği için bu da bir tedavi süresi boyunca üç ile altı kutu arası ilaç almanız gerektiği anlamına gelmektedir. İlk reçete edilmesinde bir kutu ikinci reçete edilmesinde de iki kutu şeklinde alabilme hakkınız bulunmaktadır. Bu nedenle ister polikliniklerden isterseniz de aile hekiminden kullandığınız bu ilacı direkt aylık periyotlar ile yazdırabilme imkânınız oluşur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.