E-Nabiz

SMS ile aile hekimi sorgulama

09.02.2022
SMS ile aile hekimi sorgulama

Aile hekimimizi öğrenmenin birçok yolu bulunmakta. Bunun için akla gelen ilk iki yol e-devlet üzerinden sorgulamak ve ilçe sağlık müdürlüğünden öğrenmek olsa da bunun dışında bir yol daha bulunmaktadır. Bu yol da SMS ile öğrenmektir. Telefonunuz ile göndereceğiniz basit bir SMS ile kolaylıkla aile hekiminizin bilgilerine ulaşmanız mümkündür. Tüm hatlar için sorgulama ücreti olarak 1 TL ücret alınmaktadır. Daha sonrasında aile hekimi bilgilerimiz telefonumuza SMS yolu ile iletilmektedir. Peki SMS ile aile hekimi sorgulama nasıl yapılır?

SMS ile aile hekimi sorgulama

SMS ile aile hekimi sorgulamak için yapmanız gereken AH yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C kimlik numaranızı yazıp (Örnek olarak AH 13213232132) 6998’e bir SMS göndermek. Daha sonrasında aile hekiminiz ile ilgili bilgiler telefonunuza gelecektir. Bunun dışında operatörlere özel sorgulama yöntemi de bulunmaktadır. İster genel yöntem ile isterseniz de operatörünüze özel yöntem ile sorgulama yapabilirsiniz. Operatöre özel sorgulama yapmak için;

Türk Telekom aile hekimi sorgulama

AH yazıp bir boşluk bırakıp T.C kimlik numaramızı yazdıktan sonra 5151’e SMS göndererek Türk Telekom hatlarımız üzerinden aile hekimimizi öğrenebiliriz.

Turkcell aile hekimi sorgulama

Ah yazıp boşluk bırakıp T.C kimlik numaramızı yazıp 7777’ye SMS göndererek Turkcell hattımız ile aile hekimiz hakkındaki bilgilere ulaşabiliriz.

Vodafone aile hekimi sorgulama

Son olarak Vodafone için ise yine AH yazıp bir boşluk bırakıp T.C kimlik numaramızı yazıp 5115’e SMS gönderebiliriz. Vodafone hatlarımız üzerinden de aile hekimimizi bu şekilde öğrenebiliriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.