E-Nabiz

Rexapin aile hekimi yazar mı

04.03.2022
Rexapin aile hekimi yazar mı

Rexapin aile hekimi yazar mı, aile hekimi rexapin yazabilir mi, rexapin aile hekimi yazabilir mi ve rexapin kırmızı reçete mı gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Aile hekimleri bulunduğu bölgede Aile sağlığı merkezlerinde kendisine tanımlanan hastaların tedavilerini yürütmekle yükümlüdür. Aile hekimleri Aile sağlığı merkezlerinde hastaları muayene edip birtakım ilaçlar yazarak tedavi sürecini yürütebilmektedir.

Rexapin aile hekimi yazar mı

Ancak aile hekimleri bir birkaç hastalığım tedavisini yürütemezler. Örneğin Cilt ve Deri hastalıklarında uzman görüşü gerektiren rahatsızlıklar veya Psikolojik destek alması gereken hastaların tedavilerini genel olarak yürütemezler. Ve bu iki dalda daha birçok ilacı yazma yetkileri yoktur. Özellikle aile hekimleri antidepresan ilaçları yazamazlar. antidepresan ilaçlar uzman bir Hekim tarafından rapor veya reçete edilmelidir. Çünkü antidepresan ilaçlar üç aydan daha uzun bir süre kullanım gerektiriyorsa Uzman Hekim görüşü gerekmektedir. Örneğin aile hekimleri rexapine yazamaz.

Rexapin ilacını sadece uzman doktor reçete edebilir. Eğer bu ilacı almak için raporunuz var ise Aile hekimine bu ilacı reçete ettirebilirsiniz. Örneğin Aile Hekiminize Rexapin ilacını yazdırmak istiyorsunuz, öncelikle uzman hekime gitmeniz gerekir. Ardından doktorunuz sizin bu ilacı ne kadar süre ile kullanacağınızı belirler. Eğer doktorunuz bu ilacı 3 aydan fazla kullanmanızı gerekli görürse 3 aylık veya daha fazla bir rapor yazabilir. Bu rapor ile sizler aile hekiminize bu ilacı belirlenen süre içerisinde reçete ettirebilirsiniz. Ancak raporunuz belirlenen sürenin altında kalıyor ise, Aile Hekiminize değil uzman hekime reçete ettirmeniz gerekmektedir. Aile Hekimlerinin rapor dışında Rexapin yazma yetkisi yoktur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.