E-Nabiz

Dicloflam Reçetesiz Satılır mı

12.10.2022
Dicloflam Reçetesiz Satılır mı

Dicloflam reçetesiz satılır mı? Dicloflam, orta ve hafif olan iltihap ve ağrıların iyileştirilmesinde kullanılan nonsteroid antienflamatuar ilaç olarak piyasada bulunur. İçerisindeki etken madde diklofenak potasyum olmaktadır. Kadınlarda görülen adet ağrılarının tedavisinde de kullanılır. Baş dönmesi, baş ağrısı, kusma, bulantı, mide ağrısı, iştahsızlık ve ishal yaygın olarak görülen yan etkileri olarak ortaya çıkar.

Dicloflam reçeteli mi? Doktor muayenesinde doktor tarafından reçeteye yazılabilmektedir. Normal reçeteli olarak da satılmaktadır. Ağızdan bol su ile alınır. Tabletler çiğnenmeden yutulması gerekir. Yemekten sonra da alına bilir. Dicoflam içerisinde 50 mg diklofenak potasyum bulunur. Ağrı kesici olarak kullanılır. Dicoflam ağızdan alındıktan hemen yarım saat içerisinde etkisini göstermeye başlar.

Dicloflam Reçetesiz Alınır mı

Dicloflam reçetesiz alınır mı? Ağrı kesici olarak kullanılması nedeniyle reçetesiz olarak da eczanelerden kolayca alınır. Ağızdan bol su ile tok karına da alınmaktadır. Eklemlerde meydana gelen iltihaplanmaları ve ağrıyı gidermede etkili bir ilaçtır. Yetişkin kişiler dicloflam kullanabilirler. Eklem ağrılarını gidermede etkili olmasından dolayı çocuklarda kullanabilir. Dicloflam SGK karşılıyor mu? Doktorun yazması sonucu Dicloflam SGK tarafından karşılanmaktadır.

Bazı kişilerin kullanmasında sorun olabilir. Dicloflam kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılması gerekir. Hastalığın durumuna yani şiddetine göre günde 2 veya 3 defa ağızdan alınır. Çocukların kullanması durumunda doktor, çocuğun kilo durumuna göre doz ayarlaması yapar. Unutarak almadığınız zaman bunu kapatmak için doz alımı yapmayınız.

Tansiyon aleti reçeteye yazılır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.