E-Nabiz

E-Nabız şifre hatası

14.01.2023
E-Nabız şifre hatası

En gelişmiş sağlık sistemi olan e-Nabız üzerine üye olmak isteyen bazı kullanıcılar kayıt esnasında şifre hatası almaktadırlar. Bunun birçok sebebi olabilir. Daha önceden kullanılan bir şifre olabilir. Şifrenizin güvenliği çok düşük olabilir veyahut şifreniz çok kısa olabilir. Bu gibi durumlarda bazen “şifre hatası” bildirimi alabilirsiniz. Bu yazımızda etkili bir şifre nasıl alınabilir veyahut bu hatanın önüne nasıl geçilebilir kısaca açıklanmaya çalışılacaktır.

E-Nabız’da Şifre Hatası Nasıl Düzeltilir?

E-Nabız’da şifre hatası almanızın pek çok sebebi olabilir. Başlıca sebepler şunlardır:

  • En temel sebeplerinden biri e-Nabız sisteminde bir hata olabilir. Bu sebeple sistem düzelince daha sağlıklı bir şekilde şifre alabilirsiniz.
  • İkinci sebep ise basit bir şifre almış olmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Bunun için etkili bir şifre alırsanız “şifre hatası” bildiriminin önüne geçebilirsiniz.

Etkili Bir Şifreyi Nasıl Alabilirim?

  • Etkili bir şifre almanız için ilk yapmanız gereken en az sekiz haneli bir şifre seçmenizdir.
  • Bu şifrenizin içine ayrıca büyük harf, küçük harf, rakam, nokta, vs. eklerseniz şifreniz güçlü bir şifre olacağından hata alma olasılığınız oldukça düşük olacaktır.

Buna rağmen e-Nabız’a ilk kayıt yapacağınızda şifre hatası alıyorsanız muhtemelen sorun istemden kaynaklıdır. Sisteme daha sonra tekrar giriş yapıp deneyiniz. Büyük olasılıkla sorun çözülmüş olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.