E-Nabiz

MHRS Üye Olma İşlemleri Nasıl Yapılır

23.03.2022
MHRS Üye Olma İşlemleri Nasıl Yapılır

MHRS üye olma işlemleri nasıl yapılır, MHRS hesabı nasıl açılır, MHRS ye nasıl üye olabilirim ve MHRS kayıt olamıyorum gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Açılımı, merkezi hekim randevu sistemi ya da merkezi hastane randevu sistemi olan Mhrs, sağlık bakanlığının sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında yürürlüğe koyduğu bir uygulamadır.

MHRS Üye Olma İşlemleri Nasıl Yapılır

Mhrs, vatandaşların sağlık bakanlığına bağlı devlet hastanelerinde telefonla ya da internet üzerinden online olarak istediği zamanda, istediği doktora randevu almalarını sağlayan randevu otomosyon uygulamasıdır. Bunun içinde öncelikle Mhrs’ye üye olmak gerekmektedir. Peki Mhrs ye üye olma işlemleri nasıl yapılır? Mhrs’ye üye olunabilecek internet siteleri hangileridir?

Mhrs üye olma işlemi: Öncelikle Mhrs uygulamasına ister internet sitesi üzerinden isterseniz cep telefonu üzerinden üye olabilirsiniz.Eğer internet sitesinden Mhrs’ye üye olmak isterseniz öncelikle https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adreslerinden birine giriş yapınız. Sitenin sağ üst köşesinde yer alan randevu al butonuna tıklayınız. Açılan pencereden üye ol butonunu tıklayınız. Ardından açılan pencerede istenilen kimlik bilgilerini,iletişim bilgilerini ve güvenlik bilgilerini eksiksiz doldurarak kaydet butonuyla kaydediniz. Tüm işlemleri doğru bir şekilde yaptığınızda ‘MHRS üye kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir.’ yazısı çıkacaktır.

Eğer mhrs üye kaydınızı cep telefonunuzdan gerçekleştirmek istiyorsanız akıllı cihazınıza MHRS mobil uygulamasını indiriniz ve burada bulunan Yeni Üye bölümüne giriş yapınız ve ardından sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurarak Üyelik işleminizi gerçekleştiriniz. Yalnız girmiş olduğunuz bilgilerin nüfus müdürlüğünde bulunan bilgilerinizle eşleşmesine dikkat ediniz yoksa üyelik işleminiz gerçekleşmeyecektir. Mhrs üyelik işlemini gerçekleştirdiğinizde istediğiniz zaman Mhrs uygulamasından faydalanarak randevu alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.