E-Nabiz

E-Nabız reçete numara sorgulama

10.01.2023
E-Nabız reçete numara sorgulama

Gelişen teknoloji hayatımızın neredeyse hemen her alanına yansıdı. Hiç şüphesiz ki en büyük gelişimlerden biri de sağlık alanındaki gelişmelerdir. İnternetin büyük gelişimiyle bir tıkla randevu alabilir, doktorunuzun yazmış olduğu reçeteyi sorgulayabiliriz. Hatta reçetenizi kaybetmek bile artık sizin için dert olmaktan çıkacak. Peki nasıl? Bu yazımızda E-Nabız üzerinden doktorunuzun yazdığı reçeteyi nasıl sorgulayıp öğreneceğinize dair bilgileri kısaca aktarmaya çalışacağız.

E-Nabız nedir, Ne işe yarar?

E-Nabız, en genel ve kısa anlamıyla vatandaşların kişisel sağlık bilgilerini içeren ve onu güvenli bir şekilde koruyan Sağlık Bakanlığına bağlı bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde sağlığınıza dair bilgilere en kısa yoldan ulaşabilir ve birçok hastane randevusunu da kendi evinizden oluşturabilirsiniz.

E-Nabız reçete numara sorgulama

Eskiden doktorun reçete yazılması izlenip üstüne bir de eczanede sıra bekleme durumu vardı. Günümüzde e-Nabız bu durumu oldukça kolaylaştırıyor. Doktorun size yazdığı ilaç reçetesine dair bilgilere internet sayesinde basit bir şekilde ulaşabilir, hatta reçetenizi kaybetseniz reçete numaraları sayesinde tedirginlik yaşamazsınız . Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

  • Öncelikle internetin bağlı olduğu herhangi bir cihazdan e-nabız uygulamasına girmelisiniz.
  • Ardından uygulamada karşınıza çıkan “Reçetelerim” bölümüne tıkladıktan sonra reçetelerinize ait numaralarla karşılaşacaksınız.
  • Orada doktorunuzun hangi tarihte reçete yazdığına ve o reçete numaraları sayesinde hangi ilaçları kullanacağınıza hızlı bir şekilde ulaşacaksınız.
  • Hatta reçete numaranızın sağında bulunan “Detay Görüntüle” yazısına tıklarsanız ilacınız ile ilgili bilgilere detaylıca ulaşabilir, hatta ilaç kutunuzu bile görüntüleyebilirsiniz. İşte e-Nabızdan reçete numarasını sorgulamak bu kadar kolay.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.