E-Nabiz

MHRS Kayıt Yaptırmadım Ama Kaydım Gözüküyor

17.02.2022
MHRS Kayıt Yaptırmadım Ama Kaydım Gözüküyor

Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) ilk kez kayıt olan kişiler sisteme öncelikle kimlik bilgileri ve kişisel bilgilerini girmelidir. Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) ilk kez üye olan kişiler giriş ekranında kimlik bilgilerini girerek sisteme üye olabilirler. Sisteme Üye olduktan sonra Merkezi Hekim Randevu Sisteminin (MHRS) ana sayfasında sağ üst köşede adınızın yazılı olduğu butondan hesap bilgilerim kısmına tıklamanız gerekmektedir. Hesap bilgilerim kısmından öncelikle telefon numaranızı doğrulayabilirsiniz. Ardından e-posta adresinizi doğrulayarak Merkezi Hekim Randevu sistemini (MHRS) telefon ve e-posta adresinizi kaydetmiş olursunuz.

MHRS Kayıt Yaptırmadım Ama Kaydım Gözüküyor

Merkezi Hekim Randevu sistemini hiç kayıt olmamışsınız ancak kaydınız gözüküyorsa MHRS sisteminin giriş sayfasında yer alan şifremi unuttum butonuyla telefonunuza gelen SMS ile kayıt bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Hesap bilgilerim kategorisinden telefonunuzu ve e-posta adresinizi güncelleyip başka birinin sisteminize giriş yapmasına engel olabilirsiniz. Eğer MHRS sistemine Siz kayıt olmadıysanız ancak sistemde kaydınız gözüküyorsa ve bu sorunu MHRS sisteminden halledemiyorsanız mhrsyardim@saglik.gov.tr adresinden yaşamış olduğunuz sorunu detaylıca paylaşarak sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) giriş yapmak istediğiniz zaman giremiyorsanız veya şifrenizi unuttuysanız giriş ekranında yer alan kullanıcı adınızı girdikten sonra şifremi unuttum butonuna tıklayabilirsiniz. Sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza veya e-posta adresinize gelen şifre ile sisteme tekrar giriş sağlayabilirsiniz. Sisteme giriş sağladıktan sonra yapmanız gereken en önemli şey bilgilerin güncel olup olmadığını kontrol etmek olmalıdır.

Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) Cep telefonunuz veya e-posta adresinizi kayıt etmediğiniz takdirde farklı kişiler telefon numaranız ile sisteme giriş yaparsa tekrar siz telefon numaranı ile sisteme giriş yapamayabilirsiniz. Bu sebeple sisteme ilk girdiğinizde an hesap bilgilerinizi güncelleyerek bu problemin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca telefon numaranızın güncel olması randevu bilgilerinizin telefonunuza iletilmesi açısından da oldukça önemlidir. Bu sebeple Merkezi Hekim Randevu sisteminde (MHRS) bilgilerinizi güncel tutmaya özen göstermelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.