E-Nabiz

MHRS e-posta değiştirme

20.02.2022
MHRS e-posta değiştirme

MHRS e-posta değiştirme, mhrs e posta unuttum, MHRS e-posta kabul etmiyor, MHRS e posta oluşturma ve MHRS e-posta değiştirme nasıl yapılır gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. MHRS sisteminde yer alan e-postamızı değiştirmek isteyebiliriz. Gerek yeni bir e-posta adresi kullanmaya başlamamızdan gerek eski e-posta adresimizin başına bir şey gelmesinden dolayı buna ihtiyaç duyabiliriz. Eğer bu tür bir ihtiyacımız olursa kayıtlı e-posta adresimizi nasıl değiştiririz.

MHRS e-posta değiştirme

MHRS sistemine ilk kaydolduğumuzda E-devlette bulunan e-postayı kullanmaktadır. Eğer MHRS sisteminde yer alan e-posta adresimizi değiştirebiliriz. Eğer bu yöntemi kullanmak istemiyorsak veya bu sistemde farklı bir e-posta kullanmak istiyorsak ilk olarak sisteme giriş yapmamız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra;

  • Son üst köşede bulunan menü tuşuna tıklamamız gerekmekte.
  • Daha sonra açılan menüden Hesap bilgileri kısmına tıklamamız gerekmekte.
  • Hesap bilgileri kısmından İletişim bilgileri kısmına girmemiz gerekmekte.
  • Bu kısma geldiğimizde sayfanın en altında “e-posta bilgileri” kısmı bulunmakta. Bu kısımda yer alan “+” butonuna basarak yeni bir e-posta adresi ekleyebiliriz. Yeni bir e-posta adresi eklediğimizde eski e-posta adresimizi kaldırma seçeneği de gelecektir.

Merkezi hekim randevu sistemi üzerinden e-postanızı değiştirmek için e-posta adresinize bir doğrulama kodu gönderileceğini unutmamanız gerekmektedir. Bu nedenle e-posta adresiniz doğru olmalı ve anlık olarak erişiminiz bulunmalıdır. Aksi halde gelen doğrulamayı yapamayacağınız için posta değiştirme işleminiz de başarılı olmayacaktır. Değiştirme işlemi sırasında e-posta adresinize ulaşabildiğinizden emin olmanız gerekmektedir.

Aynı kısımdan sadece e-posta adresinizi değil cep telefonu numaranızı da değiştirebilirsiniz. İletişim bilgileri kısmından telefon numaranız için de güncelleme sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
  1. Zöhre dedi ki:

    MHRS giriş yapamıyorum