E-Nabiz

Jardiance Reçetesiz Alınır mı

25.01.2023
Jardiance Reçetesiz Alınır mı
Jardiance muadiliJardiance 10 mg, Jardiance 25 mg
Jardiance reçetesiz fiyatı463.33 TL
Barkod numarası8699693090126
Jardiance endikasyonlarıŞeker hastalığı yani tip-2 diyabet hastalığı tedavisinde endikedir

Jardiance reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Jardiance beyaz reçeteli ilaçlar grubunda olduğu için, reçetesiz alınır ve tüm hekimler tarafından yazılarak reçete edilmesi mümkündür. Jardiance; Tip 2 olarak bilinen diyabet hastalığının tedavi edilmesi amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Beslenme ya da spor ile kontrol altına alınamayan şeker hastalığında, eğer hasta 18 yaş ve üzerindeyse bu tablet doktorlar tarafından önerilmektedir.

Jardiance’ın vücut üzerinde çeşitli etkileri bulunur ve bu etkiler herkes için sağlıklı olmayabilir. Yan etkilerinin neler olduğunu bilmek ve anlamak, hastaların Jardiance almanın artılarını ya da eksilerini dengelemesine pekâlâ olanak sağlayacaktır. Peki Jardiance reçeteli mi merak edenler için, evet reçetelidir ve doktor önerisiyle kullanılan bu ilacın eczane fiyatı 463,33 TL’dir.

Jardiance Reçetesiz Satılır mı

Jardiance reçetesiz satılır mı sorusunun cevabı evettir. Jardiance reçetesiz satılır ve etkin madde olarak, empagliflozin içermektedir. Ayrıca sodyum-glikoz-ko-transporter 2 (SGLT-2) inhibitörleri olarak isim verilen ilaç grubuna dahil olduğu bilinmektedir.

Bütün reçeteli ilaçlarda olduğu gibi, Jardiance birkaç olası yan etkiye sebep olabilmektedir. Jardiance, genel olarak, metformin gibi diğer diyabet ilaçlarıyla beraber kombinasyon halinde ikincil bir tedavi olarak reçete edilir. Jardiance’ın yaygın olarak görülen yan etkileri şunlardır:

  • Bulantı
  • Hafif eklem ağrıları
  • İdrara sık sık çıkma
  • İdrar yolu enfeksiyonları ile üst solunum yolu enfeksiyonları

Doktor önerisi ile reçete edilerek kullanılan bu ilacın, güncel eczane fiyatı ise; 463,33 TL olarak belirlenmiştir. Buna bağlı olarak jardiance eczaneden alınır mı sorusunun cevabı da evet alınır olacaktır

Diğer makalem: Janumet reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.