E-Nabiz

Ferro Sanol Duodenal Nedir – Ne İşe Yarar – Fiyatı Nedir

27.10.2022
Ferro Sanol Duodenal Nedir – Ne İşe Yarar – Fiyatı Nedir

Ferro sanol, demir takviyesi olarak kullanılır. Hamilelik, kan kaybı veya yanlış beslenme nedeniyle meydana gelen demir eksikliği olarak bilinen kansızlığı tedavi etme amacıyla kullanılır. Ferro sanol duodenol nedir? Etken madde olarak ferro glikokol silfatt olmaktadır. Yurdumuzda kapsül, damla şurup ve draje olarak satılmaktadır. Çok yaygın olan yan etkisi, dişlerde lekelerin oluşumu ve koyu renkte dışkıdır. Yemekten 2 saat önce veya yemekten 2 saat sonra alınması uygundur.

Ferro Sanol Duodenal Fiyat

Kişilerin vücudundaki demir eksikliğini gidermek için demir vitamini takviyesi olarak hastalara verilir. Hamile bayanlarda, lohusalıkta ve emzirirken vücutta demir eksikliği meydana gelir. Doktor tarafından yazıldıktan sonra düzenli bir şekilde kullanılması durumunda vücudun demir ihtiyacını karşılar. Hamilelik zamanında veya emzirme döneminde bebek üzerinde olumsuz bir etkisi olmaz.

  • Ferro sanol duodenol 20 kapsül fiyatı 49 TL
  • Ferro sanol duodenal 225 mg 50 draje 20 TL
  • Ferro sanol damla 170 mg 30ml 25 TL’dir.

Ferro Sanol Duodenal Prospektus

Ferro sanol duodenal kapsül ağızdan alınmalıdır. Etkin madde olarak, her kapsül 100 mg Fe’ye eş değerde olmaktadır. 567.8 mg demir, glisin sülfat kompleksi içermektedir. Bu ilacınızı kullanmaya başlamadan önce kullanma talimatlarını dikkatli bir şekilde okuyunuz. Ferro sanol duodenal vücutta demir eksikliği olması durumunda kullanılan demir ilacıdır. Turuncu gövdeye sahip, çikolata kahverengisine benzeyen başlığı olan sert kapsül olmaktadır.

Ferro Sanol Duodenal Reçetesiz Alınır mı

İnsanlarda demir eksikliğinin giderilmesinde kullanılan bir demir takviye ilacıdır. Kullanılması durumunda vücudun demir ihtiyacını karşılar. Aç ve tok karına doktor tavsiyesine göre kullanılır. Ferro sanol duodenal doktor reçete ederek eczanelerden alınabilmektedir. Reçetesiz olarak alınmaz. Diğer demir ilaçlarını eczaneden satın alabilirsiniz. Fakat bu ilacı reçetesiz olarak alamazsınız.

Ferro Sanol Duodenal SGK Karşılıyor mu

Ferro sanol duodenal demir eksikliğini gidermek amacıyla, hastalara doktor tarafından yazılan bir ilaçtır. Hamileler, emziren anneler ve erkeklerde demir eksikliğini giderilmesi için demir takviyesi olarak kullanılır. Doktor tarafından reçete edildiği için SGK bu ilacı karşılamaktadır. Diğer demir ilaçlarını eczaneden reçetesiz olarak alabilirsiniz. Fakat bu ilacı reçetesiz olarak alamazsınız.

Ebixa reçetesiz satılır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.