E-Nabiz

Zedprex mi cipralex mi

11.09.2023
Zedprex mi cipralex mi

Bir psikiyatrist karşılığında zedprex ve cpralex ilaçları reçete edilmesi ile satın alınabilir. Bu ilaçların alımı inhibitörü antidepresandır. Zedprex’in nasıl çalıştığı tam anlamı ile anlaşılamamıştır. Merkezi sinir sisteminde yer alan sinir hücreleri bağında iletişimleri olumlu yönde etkilediğine ve beyindeki kimyasal dengeleri yeniden sağladığına inanılmaktadır.

Birçok insan akıl hastalığından muzdariptir. İlaçın yan etkisi kişiden kişiye değişir. Doktorunuz bu ilaçları reçete etmedikçe bu ilacı kullanmamalısınız. Zedprex ilacı kullanırken dikkatli olun, ciddi yan etkileri vardır ve diğer antidepresanlardan daha uygun fiyat ile satışa sunulmuştur. Sinir hücrelerinde seroton etkisinin geri alımını bloke etmek amacı ile kullanılan bir ilaçtır.

Zedprex mi Cipralex mi

Uyku bozukluklarınının düzene girmesini de sağlar. Zedprex ilacının yan etkileri titreme, endişe, gerginlik, ağrı, esneme, halsizlik, bulantı, kusma, ishal, terleme , sıcak basması, ağız kuruluğu, kilo ve ya iştahta değişiklikler, burun tıkanması, tat alma duyusunda değişiklik, boğaz ağrısı, mide ağrısı gibi çok fazla yan etkiye sahiptir. Hasta kendinde bu olumsuz davranışarı farkediyor ise cpralex ilacını kullanmasını doktor tavsiye eder.

Cipralex ilacı antideprasyon durumlarında kullanılır fakat hasta farklı ilaçlardan memnun kalmadığı takdirde doktorun reçete ile yazdığı bu ilacı alabilir. Bu ilaçlar doktor kontrolü dışında asla kullanılmaması gereken ilaçlardır. Psikiyatri onayı olmadan etraftan duyma sözler ile bu ilaçları kesinlikle kontrolsüz tüketmenizi asla önermeyiz. Cipralex ilacı beyinde serotin miktarının artış yapmasını sağlayarak hastaların depresyondan kurtulmasına yardımcı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.