E-Nabiz

Aile Hekimi Daflon 500 Yazabilir mi

07.05.2022
Aile Hekimi Daflon 500 Yazabilir mi

Aile hekimleri herhangi bir dala mensup olmayan sağlık ocağında görev yapabilen doktorlardır. Bu doktorlar her ilacı yazma yetkisine sahip değiller. Bu nedenle de hastanelerde kalabalıkta sıra beklemek istemeyen ve evine en yakın sağlık ocağında bazı ilaçları yazdırmak isteyen hastalar merakla bir konuyu araştırıyorlar. Daflon reçetesiz satılır mı, istediğim ilacı aile hekimim yazabilir mi? Daflon 500 kullanıcı yorumları nasıl? Bu istediğiniz ilaca göre değişiklik gösterecektir.

Daflon 500 Nedir, Nasıl Kullanılır

Daflon 500 ağızdan alınan bir haptır. Daflon kronik damar yetmezliği belirtileri gösteren hastalara, varis, ağırlık, şişkinlik ve bunlardan kaynaklı olarak özellikle gece oluşarak hayat kalitesini büyük ölçüde düşüren ağrı ve kramplara etki eder, bunların tedavisinde kullanımı da oldukça yaygındır. Daflon 18 yaş ve üstü hastalar için uygun bir ilaçtır.

E Nabız Topuk Kanı

Daflon 500 Reçetesiz Alınabilir Mi, Aile Hekimi Yazabilir mi

Daflon 500 daha önceleri reçetesiz satışa uygun bir ilaçtı ancak eczane işlemlerinde son gelen düzenlemeler ışığında reçetesiz satışı yasaklandı. Artık bu ilaç reçeteli olarak satılmaktadır. Bunun yanı sıra aile hekimleri bu ilacı uygun gördüğü takdirde size bu ilacı reçete edebilir. Ancak her doktorun her tedavi için aynı ilacı yazmayacağını da belirtmek gerekiyor. Kendi bulduğunuz bir ilaç için doktorla tartışma içerisine girmeyiniz ve ısrarcı olmayınız. Doktor uygun gördüğü takdirde tedavi için size daflon 500 mg hap yazacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.