E-Nabiz

E-Nabız tanımlanmamış ne demek?

09.01.2023
E-Nabız tanımlanmamış ne demek?

E-Nabız Sağlık Bakanlığı’ nın yapmış olduğu bir uygulamadır. Bütün sağlık kuruluşlarında tek bir sistem üzerinden giriş yapılan ve hastanın, hastalık geçmişinin izlenmesi kapsamında önemli bir adımın atıldığı bir süreci ifade eder.

E-Nabız tanımlanmamış ne demek?

İçerisinde farklı uygulama çeşitleri ile birlikte e nabız sisteminin getirmiş olduğu gerekliliği bulabilmek de bu kapsamda mümkün olmaktadır. e-nabızda tanımlanmamış ne demek diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu ibarenin açıklaması için yazımızdan yararlanmayı unutmayın.

E-Nabız sitesi ve uygulaması sizlere hastalıkların ve doktor raporlarının da gösterilmesini sağlar. Kolaylaştırır. Ayrıca bu sistemde rahatsızlıktan kaynaklı bir başka hekime gittiğinizde ya da rapor almak, ameliyat bilgileri gibi ciddi adımlar atmak istediğinizde bilgi verir. Bunun için hastalıkların işlenmesi önemlidir. Aile hekimi, poliklinik ya da acil hekimi tarafından her hastalığın bilgisi uraya eklenir. Bazen tahlil sonuçları, hastalık geçmişi vb. alanda tanımlanmamış ibaresi yer alır. Bu da hastalığın tanımlanma sürecinde olduğunu göstermektedir. Teşhis konulmamış, kesinleşmeyen ya da emin olunmayan durumlar için tanımlanmamış ibaresi yer alır. Bu durum da resmi işlerde, adli tıpta ya da sigorta işlemlerinde kişilerin işlemlerini aksatabilir. Bu nedenle tanımlanmamış ibaresi hastalar için belirsizliğin bir işareti olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.