E-Nabiz

Aldara krem aile hekimi yazabilir mi

30.03.2022
Aldara krem aile hekimi yazabilir mi

Aldara krem aile hekimi yazabilir mi, aldara krem kimler yazabilir, aldara krem recetesiz alınır mı, aldara krem nasıl alınır, aldara krem nedir ve aldara krem neye yarar gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Sağlık tüm insanlar için hayati önem taşıyor sözü hiçbir biçimde abartı değildir.

Aldara krem aile hekimi yazabilir mi?

İnsanların belli dönemlerde yaşadığı sağlık sorunları sırasında da kullanmak durumunda kaldıkları ilaçlar vardır. Bu ilaçlar kimi zaman hap, tablet formunda iken kimi zaman da harici kullanım için krem formunda olabilmektedir. İşte o formda olan ürünlerden bir tanesi de Aldara krem adı verilen ilaçtır. En çok merak edilen sorulardan bir tanesi de bu kremi aile hekimlerinin bu ilacı yazıp yazamayacağıdır.

Aldara kremin özellikleri

Aldara krem reçete ve rapor ile eczanelerden satın alınabilen, tedavi edici amaçlı olarak kullanılan bir krem türüdür. Bu ilacın hiçbir biçimde muadili yoktur. Cilt hastalıklarının tedavisi için sorun devam ettiği müddetçe kullanılır. Özellikle etkin olduğu alan genital tarzda olan siğillerdir. Tek kullanımlık 25 gramlık 12 şase halinde satışa kapalı ambalajı içinde satışa sunulurlar.

Sonuç olarak

Tüm bu bilgilerden sonra açık ve net bir biçimde en başta yer alan sorunun yanıtını vermek gerekir ise Aldara krem aile hekimleri tarafından eğer daha önceden onaylanmış ve ilgili cilt hekimi tarafından yazılmış olan bir rapor ve reçete var ise o zaman buna istinaden aile hekimi tarafından yazılabilir. Lakin aile hekiminin doğrudan kendisinin yazabileceği bir ilaç türü değildir. Zaten yeni yasal düzenlemelere göre aile hekimlerinin doğrudan yazabileceği ilaç türleri arasında cildiye uzmanlarının yazdığı ilaçlar yer almamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.