E-Nabiz

E Nabız tanı ne demek

14.12.2021
E Nabız tanı ne demek

E-Nabız tanı ne demek? Sorusu pek çok kullanıcının merak ettiği bir sorudur. Sisteme kayıtlı olan kullanıcılar daha önceki ve güncel olan sağlık verilerine, reçetelere, raporlara, yapılan tetkiklere ve tanılara kolaylıkla ulaşabilmektedir. Böylelikle hastaların tedavi süreçlerinden daha kolay bir şekilde yararlanması ve gerekli bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabilmesi amaçlanmaktadır.

E Nabız tanı ne demek

E-Nabız sistemine giren kullanıcılar çok çeşitli bilgilere ulaşabilmektedir. Bunlardan bazıları yaş, kilo, boy, vücut kitle indeksi, randevular, ilaç hatırlatmaları şeklindedir. Burada diğer bir sunulan hizmet ise kullanıcıların muayene oldukları hasta ve hekimi değerlendirebilmeleri ve muayene hakkında yorumlar yapabilmeleridir. Yapılan yorumlar ise kullanıcının isteğine göre sonradan silinebilmektedir. E-Nabız sistemi içindeki ana ekranda yer alan “Bildirimler” bölümünden ise yapılan son muayeneler, hastane ziyaretleri ve geçmiş bilgiler incelenebilmektedir.

E-Nabız üzerinden kullanıcı kendisine ait olan tansiyon değerini, şekerini, kilosunu ve diğer bilgilerini girebilmektedir. Aynı şekilde daha öncesinde girilen bilgileri de değiştirebilmektedir. Bu sayede sistem üzerindeki bilgiler daima güncellenmiş olur. E-Nabız ana ekranında yer alan “Paylaşım Seçenekleri” sekmesinden ise kullanıcı kendisine ait olan bilgilerini kimlerin görüp göremeyeceğini de seçebilmektedir. Örneğin “Hiçbir hekim görmesin” , “Sadece aile hekimi görsün” ya da “Yalnızca muayene olduğum hekim görebilsin” seçenekleri üzerinden kullanıcılar verilerini bir başka hekimle paylaşabilir veya paylaşmayabilir. Bu seçenek ile hasta verilerinin gizliliği amaçlanmaktadır. Kullanıcının izni olmadan hiçbir veri başka kurum ve hekimlerle paylaşılmamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.