E-Nabiz

E-Nabız psikiyatrik muayene tanısı silme

09.01.2023
E-Nabız psikiyatrik muayene tanısı silme

E-Nabız psikiyatrik muayene tanısı silme işlemi vatandaşlar tarafından çok sık aranan bir konudur. Aslında bu konunun altında yatan etmen vatandaşların bunu kurumların ya da herhangi bir sağlık kuruluşunda yer alan doktorların görmesini istememesinden kaynaklıdır.

E-Nabız psikiyatrik muayene tanısı silme

Bu nedenle e-nabız uygulaması üzerinden varsa psikiyatrik muayene tanısını silme işlemi belirli şekillerde yapılmaktadır. Bunun ilki, böyle bir tanı gerçekte mevcut değil ise ve e-nabız uygulamasında yer alıyor ise, böyle bir tanının konulmadığını kanıtlayarak Sağlık Bakanlığı’ na dilekçe yazmanız olacaktır. Böylelikle heyet raporu ile böyle bir tanının olmadığı kanıtlanırsa otomatik olarak sistemden silinir. Ancak böyle bir tanı var ve siz de bunu başkalarının görmesini istemiyor iseniz, yapmanız gereken bir durum mevcuttur. Silmek mümkün değildir. Ancak başkasının görmesini engellemek mümkündür. Bu da bir nevi silme işlemi olacaktır.

Böylelikle, e-nabız alanında hastalık geçmişlerinizi izlediğiniz zaman, her teşhisin ya da muayenenin aynında görüntüle kısmı bulunur. Bunu herkese açık yapabilirisiniz. Sadece belirttiğiniz hekimlerin görmesini talep edebilirisiniz. Aile hekimi ya da belirttiğiniz ilgili muayene birimine ilişkin görülme sağlanabilir. Bunun dışında kimse ile paylaşmayarak da bu bilgileri başka kişilerin görmesinin önüne geçmek mümkün olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.