E-Nabiz

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Nedir

19.03.2022
Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Nedir

Türkiye’de 2013 ile 2011 yılları arasında başlatılmış ve sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında gerçekleştirilmiş olan uygulamaya MHRS adı verilmiştir. Açılımı Merkezi Hastane Randevu Alma Sistemi olan MHRS; Sağlık Bakanlığı’na bağlı bulunan devlet hastaneleri, eğitim- araştırma hastaneleri ve ağız- diş sağlığı merkezlerinden muayene randevusu almak için kullanılan bir sistemden oluşmaktadır. Bu sisteme, www.mhrs.gov.tr adresi üzerinden erişim sağlanmaktadır.

MHRS’den Nasıl Randevu Alınır?

MHRS ekranı üzerinden hekim randevusu almak için öncelikle bu sisteme üye olunması gereklidir. MHRS üyelik oluşturmak için ise, *https://www.hastanerandevu.gov.tr/vatandas/

*https://www.mhrs.gov.tr/vatandas/ linklerinden herhangi bir tanesine girerek ana sayfada yer alan ‘Randevu Al’ butonuna tıklanmalıdır. Daha sonra açılan sayfada bulunan “Üye Ol” kısmına gelerek bilgilerin doldurulması ve giriş yaparken kullanılmak üzere bir şifre belirlenmesi gerekmektedir. Bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulmasına özen gösterilmelidir. Bu işlemin sonunda üyelik başlamış olup randevu almak için giriş yapılabilmektedir. Diğer yandan bu uygulama, akıllı cihazlara indirilerek aynı işlem MHRS Mobil uygulaması üzerinden de yapılabilmektedir.

Üyelik oluşturan kişiler, belirlemiş oldukları şifre ile sisteme giriş sağlayıp muayene olmak istedikleri günü, şehri, hastaneyi, gitmek istedikleri bölümü, hekimi ve saat dilimini seçerek MHRS randevusu oluşturabilmektedir.

MHRS Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Herhangi bir sebepten dolayı MHRS üyelik iptali yapmak isteyenler, iptal nedenlerini ayrıntılı bir biçimde aktaran yazıyı, Sağlık Bakanlığı MHRS yönetim masası yardimmasasi@mhrs.gov.tr e posta adresine göndererek talep iletebilmektedir. Yetkili makamca yapılan değerlendirme sonucunda üyelik iptali sağlanmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.