E-Nabiz

E-Nabız işaret dili

21.12.2021
E-Nabız işaret dili

E-Nabız günümüzde en çok kullanılan sağlık alanında hizmet veren ücretsiz ve sürekli güncellenen bir uygulamadır. E-Nabız uygulaması sayesinde 18 yaşını doldurmuş her vatandaş geçmişe ait tüm hastane ziyaretlerini ve o ziyaretlerde yaptırmış olduğu tüm test, tahlil, randevu, tanı, teşhis, tedavi gibi işlemleri görebilir. Bunun yanı sıra hastane dışı aile hekimi, sağlık ocağı, nöbetçi eczane gibi yine sağlık alanında hizmet veren yerleri görebilir bu bilgilerinizi de güncelleyebilirsiniz.

E-Nabız işaret dili

E-Nabız uygulamasına kayıt yaptırmak için e-devlet şifrenizi almış olmanız gerekmektedir. Bunun dışında da bir adet aktif olarak kullanılan cep telefonu numarası gerekmektedir. Bu iki şartı sağladıktan sonra uygulamaya kayıt olup sınırsız içeriğinden faydalanabilirsiniz.

E-Nabız uygulamasını işaret dili kullanan tüm vatandaşlarda hiçbir sıkıntı çekmeden kullanabilir. Yine aynı adımları izleyerek E-Nabıza kayıt olabilir ve tüm bilgilerini görebilirler. Tahlil sonuçlarını, randevu günlerini, tanı ve teşhis işlemlerini uygulama üzerinden takip edip işaret dili bilen bir hekim ile paylaşabilirler. Veya direkt uygulama üzerinden hekim sonuçları görebileceği için işaret dili kullanan vatandaşların hiçbir şekilde zorluk çekeceği durum söz konusu değildir.

E-Nabız sayesinde istediği sağlık bilgilerini görüntüleyebilir ve istediği hekim ile paylaşabilirler. Hiçbir şekilde sıkıntı yaşayacakları bir durum söz konusu değildir ancak hekimin işaret dili biliyor olması teşhis, tedavi, sonuç gibi işlemlerde işaret dili ile hastaya cevap vermesi gerekeceği için çok daha iyi olacaktır. Bunun dışında 18 yaşını doldurmuş tüm vatandaşlar dilediği gibi E-Nabıza sahip olabilir ve hiçbir sıkıntı çekmeden istediği dilde uygulamayı kullanabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.