E-Nabiz

Cedrina Reçetesiz Satılır mı

13.09.2022
Cedrina Reçetesiz Satılır mı

Sizlere bu yazımızda cedrina reçetesiz alınır mı, cedrina reçetesiz satılır mı, cedrina aç mı tok mu, cedrina hangi ilaçlarla kullanılmaz ve cedrina yan etkileri nelerdir bilgilerini anlatacağım.

Cedrina Nedir ve Neden Kullanılır

Cedrina’nın etkin maddesi ketiapindir. Psikiyatrik tedavilerde kullanılmaktadır. Halüsinasyon, çok heyecanlı ve coşkulu olma durumu, sürekli kederli yaşam gibi durumlarda kullanılmaktadır. Cedrina aynı zamanda depresyonda olan ama kendini coşkulu ve heyecanlı hissetmeyen kişilerde de kullanılır. Bu kişiler depresyonda olup iştahları kapalı, uykusuz sürekli ağlamaklı haldedirler ama doktorunuz sizi takip edip iyi hissetseniz de daha sonra tekrarlanmaması için Cedrina ilacına devam edilir. Cedrina gibi psikiyatri ilaçları kırmızı reçetelidir doktor reçetesi olmadan alamazsınız fiyatları ise 120-130 lira aralığındadır.

Cipro reçetesiz satılır mı

Cedrina Aç mı Tok mu Kullanılır

Cedrina yemek arasında yemekle kullanılabilir veya yemekten sonra da kullanılabilir. Cedrina ilacı günde iki kez kullanılır ve kendinizi iyi hissetseniz de ilacı almaya kullanmayı ihmal etmeyiniz.

Cedrina Reçetesiz Alınır mı

Cedrina gibi depresyon ilaçları kırmızı reçetelidir bu yüzden reçetesiz alınamaz, doktor reçete yazdıktan sonra gidip alınabilir.

Cedrina Yan Etkileri

  • Baş dönmesi
  • Uykulu hal durumu
  • Kazalara bağlı yaralanma
  • Nöbetler
  • Dilde kontrolsüz hareketler ve konuşma
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.