E-Nabiz

Balanit Nedir Tedavisi Nasıl Yapılır

02.08.2022
Balanit Nedir Tedavisi Nasıl Yapılır

Erkeklerde görülen balanit, penis ucunun iltihaplanması anlamına gelmektedir. Penis ucunda meydana gelen iltihabın ana etken sebebi ise başta bakımsızlık ve hijyen konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmemesidir. Hijyen konusunda dikkat edilmediği durumlarda penis ucunda kirlenmeler söz konusu olmaktadır. Oluşan bu kirlenmeler de zaman içerisinde bakteri üremesine sebebiyet vermektedir. Birçok kişi balanit ne demek olduğunu bilmemekte ve sadece teşhis konulduğunda öğrenmektedir. Oldukça önemli olan bu konu kişinin hem cinsel hayatını olumsuz yönde etkilemekte hem de sosyal hayatı olumsuz yönde etkilemektedir.

Prozac reçetesiz alınır mı

Penis ucunda meydana gelen iltihabın kendince geçmesi pek mümkün değildir. Çok sayıda kişinin merak ettiği balanit kendiliğinden geçer mi? sorusunu merak etmektedir. Kendiliğinden geçmesi durumu söz konusu olmazken mutlaka belirli tedavinin yapılması gerekir. Penis ucunda meydana gelen şişlik, kızarıklık, tahriş ve ağrılar balanitin belirtileri arasındadır.

Balanit tedavisi krem desteği ile mümkün kılınabilmektedir. Yapılan uygulama düzenli şekilde yapıldığında krem yardımı ile enfeksiyondan kurtulmak mümkündür. Tedavi öncesi mutlaka balanitin oluşumunu da öğrenmek gerekir. Oluşuma bağlı olarak hareket etmek ve doğru tedaviyi uygulamak istenilen sonucu elde etme noktasında önemli etkendir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.