E-Nabiz

Ativan Aile Hekimi Yazabilir mi

30.05.2022
Ativan Aile Hekimi Yazabilir mi

Atorvastatin ile tedavi sırasında kullanılan ativan adlı ilaç hakkında, aile hekimi ativan yazabilir mi gibi birçok soru sorulmakta. Peki ativan aile hekimi yazabilir mi? Gelin hep birlikte ativan adlı bu ilacın özelliklerine ve aile hekimlerinin bu ilacı yazıp yazamayacağına bir göz atalım. Aile hekimlerinin yazabilecekleri ilaçlar sınırlıdır. Çünkü çoğu ilaç doktor gözetimi altında yazılmalı ve eczaneden alınmak istediğinde reçete gerektirmektedir. Haliyle aile hekimleri de doktor reçetesi yazamadığından dolayı bazı ilaçları sadece doktorlar ile alabilmekteyiz. Peki bu ilaçların arasında ativan de var mı? Aile hekimi atovin yazabilir mi?

Aile Hekimi Ativan Yazabilir mi

Son dönemlerde oldukça merak edilen sorulardan biri de “ativan aile hekimi yazabilir mi” oluyor. Birçok kişinin cevabını bilmediği bu soruyu genellikle ihtiyaçlarını hastane ile gidermek istemeyen insanlar soruyor. Peki, aile hekimi ativan yazabilir mi? Aile hekimlerinin ativan yazmaya yetkisi var mı?

Aile hekimleri doktorlar gibi reçeteli ilaç yazamayan kişilerdir. Bu nedenle de eğer almak istediğiniz ilaç reçete ile alınıyorsa eczanelerden alamazsınız. Zaten reçete ile alınan bir ilaç genelde yanlış kullanımında yan etkiler oluşturabilecek ilaçlardır. Bu ilaçlardan biri de ativan’dır. Bu nedenle de aile hekimleri ativan adlı bu ilacı yazamazlar. Ancak hastanede yer alan bir doktora görünebilir ve doktor uygun görürse reçete ile eczanelerden bu ilacı alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.