E-Nabiz

Aile Hekimliği Ceza Puanları 2023

17.01.2023
Aile Hekimliği Ceza Puanları 2023

Aile hekimliği ceza puanları 2023 yılında değişir mi? Ceza puanı nedir, nasıl ortaya çıkar? Ceza puanına ilişkin olarak sizler de sitemizden bu konuya ilişkin en doğru ve tarafsız bilgileri alabilirsiniz.

Aile hekimliği ceza puanları 2023

Aile hekimliğinde oluşan herhangi bir problem ile hekimlerin ceza puanları belirlenmektedir. Bunu olası şikayetler, olumsuz davranışlar ve sorunlar ileri getirmektedir. Her eylemin belirli bir ceza puanı bulunur. Aile hekimliği ceza puanları 2023 yılında da aynı kalacaktır. Ceza puanlarının her yıl sıfırlanması gibi bir durum söz konusu değildir. Çalışma saatine ve zaman dilimine uymamak, izin almadan işe gitmemezlik yapmak gibi durumlar cezai işlem için belirli bir puanı oluşturmaktadır.

İş performansı, mesleki etik ve uyumluluk, hata ile ilişkiler ve sağlık personelinin hastaya olan davranışları, tıbbi müdahale bilgisi ve zamanı gibi derecelendirme söz konusudur. 5, 6 , 10, 12, 20 ve 50 puan ihtar cezası olmak üzere yapılan fiil ve davranışlara uygun olarak ceza puanı uygulanır. Cezai işlem ihtar puanına ve uygulanacak fiile bağlı olup, toplamına uygun nitelikte cezai yaptırım yapılır.

Memurluğa dair cezai yapımların da 100 puandan 200 ihtar puanına çıkarılması 2023 yılı için söz konusudur. Bu nedenle aile hekimliği ceza puanları da Sağlık Bakanlığı’nın kontrolünde ve güvencesinde ilerlemektedir. Hekimlerin ve sağlık personellerinin memuriyete uygun fiili yerine getirmesi amacı ile oluşturulmuştur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.