E-Nabiz

Paxera aile hekimi yazabilir mi

01.03.2022
Paxera aile hekimi yazabilir mi

Paxera aile hekimi yazabilir mi, aile hekimi paxera yazabilir mi ve paxera yı aile hekimi yazabilir mi gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Aile hekimleri evlerimize yakın olan ve sürekli gittiğimiz sağlık kuruluşlarında görev yapan hekimledir. Birçok insan hastane öncesi eğer çok ağır bir hastalığı yoksa aile hekimlerine başvurmaktadır. Hastaların ilk tanısını koyan ve hastaneye yönlendirilmesi gerektiğinde buna karar veren kişiler de aile hekimleridir.

Paxera aile hekimi yazabilir mi

Aile hekimlerinin destek verdiği bir konu da sürekli kullanılan ilaçların yazılma işlemini yapmalarıdır. Kronik rahatsızlığı olan kişiler, tekrar muayeneye gerek görülmediği durumlarda sağlık kuruluşlarına giderek aile hekimlerine ilaçlarını yazdırabilirler.

Fakat bazı durumlarda aile hekimlerinin ilaç yazma yetkisi yoktur. Bu ilaçlar genellikle psikolojik ilaçlar, kırmızı reçete dediğimiz ilaçlar, göz rahatsızlıklarında kullanılan ilaçlar, bazı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan dermatolojik ilaçlardır.

Aile Hekimlerinin Yazamayacağı İlaçlar

Aile hekimlerinin yazma yetkisinin bulunmadığı bazı ilaçlar bulunmaktadır. Bunlar uzman doktor tarafından kontrol edilerek reçete edilen ilaçlardır.

Yalnız bazı durumlarda doktorlar inisiyatif alabilirler. Psikolojik rahatsızlığı olan ve ilaç tedavisi gören kişiler eğer reçeteleri varsa aile hekimlerinden destek alabilirler. Paxera da normal şartlarda reçetesiz verilmemesi gereken bir ilaç olmasına rağmen bazı durumlarda aile hekimleri tarafından da verilebilen bir ilaçtır.

Aile hekimleri paxera ilacını reçeteniz varsa düzenli kullanıma ara vermemek adına yazabilmektedir. Yalnız şunu belirtmeliyiz ki aile hekimleri bu ilacı en fazla 2 kutu olarak yazabilirler. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta en fazla 3 ayı geçmeyecek bir tedaviniz varsa ilacı yazabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.