E-Nabiz

Muayene Sırası Geçen Hasta Ne Yapmalı

25.02.2022
Muayene Sırası Geçen Hasta Ne Yapmalı

Merkezi hekim randevu sistemi yani kısaca Mhrs ile randevu alan ve muayene sırası geçen hasta ne yapmalıdır, nasıl bir yol izlemelidir, tekrar muayene olma şansı var mı gibi sorulara bu yazımızda cevap bulabileceksiniz. Mhrs’den randevu aldığınızda olmanız gereken saatten 15 – 20 dakika önce hastanede bulunmaya özen göstermeniz muayenenizi vaktinde olmanızı sağlayacaktır.

Muayene Sırası Geçen Hasta Ne Yapmalı

Özellikle de ilk defa gideceğiniz ya da bilmediğiniz bir hastane ise doktorun odasını bulmak, kayıt işlemleri ve bazı prosedürler de vaktinizi alacağı için randevu saatinden daha erken bir vakitte hazır bulunmanız gereklidir. Hatta bazen gelmeyen hastalar yerine doktor sıradan bekleyen hastaları alabileceği için erken muayene bile olabilirsiniz. Muayene sıranız geldiğinde doktorun odasının önünde hazır beklemeniz bu gibi pek çok sebepten sizin yararınıza olacaktır.

Muayene sırasına yetişemeyip geç kalan hastalar için Mhrs sisteminin yapmış olduğu bir düzenleme bulunmamakla birlikte her hastane bu duruma kendisi karar vermektedir. Hastane yönetimi de genel olarak muayene sırası geçen hasta ile ilgili kararı doktorlara bırakmaktadır. Bu nedenle muayene sıranızı kaçırdıysanız doktor müsaitken kısaca geç kalma sebebinizi söyleyerek sizi almasını rica edebilirsiniz. Doktor sizi hemen de alabilir, bir süre beklemeniz de gerekebilir. Bu karar tamamen doktora aittir. Bu nedenle randevu saatine geç kaldıysanız gidip tekrar sıra almanıza ya da sizi muayene edecek doktorunuz dışında kimseden yardım istemenize gerek olmamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.