E-Nabiz

MHRS üyelik iptali nasıl yapılır

28.02.2022
MHRS üyelik iptali nasıl yapılır

MHRS randevu sistemi, yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi “Sağlıkta Dönüşü Projesi” başlığı altında, tüm vatandaşların Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlardan hizmet görmesini sağlayan bir sistemdir. MHRS ile sağlıkta entegrasyon dönemi başlamış, yaşanılan şehir ve saat fark etmeksizin ihtiyaç olan randevuya ulaşım konforlu bir hal almıştır. Hem çağrı sistemi hem de internet aracılığı ile yürütülen bu sistem, vatandaşın elindeki imkana göre kullanma hakkını sunmaktadır.

MHRS üyelik iptali nasıl yapılır

MHRS ile randevu, çeşitli aile hekimlikleri ya da hastanelerden internet ya da telefon yoluyla randevu alabilecekleri otomasyon bir sistemdir. Günümüzde internet hızı ve teknolojideki gelişmeler sayesinde herkes akıllı cep telefonu, bilgisayar ya da tablet kullanır hale gelmiştir. İnternet ulaşımınız mevcut ve zaman kaybetmek istemiyorsanız MHRS randevu, tam da size hizmet eden bir sistemdir. MHRS randevu için öncelikler MHRS üyelik işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bilgisayarınızdan MHRS web sayfasına ya da mobil cihazınıza MHRS randevu uygulamasını indirerek “üye ol” uygulamalarını yaparak üye olabilirsiniz. Dilediğiniz zaman online olarak, istediğiniz tarih ve saati seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS randevu ile oluşturduğunuz randevuları yine sistemin getirdiği konfor sayesinde kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Ancak MHRS üyelik iptali için aynı rahatlık söz konusu değildir. Sistem, işleyişi gereği kendi arzunuzla internet sayesinde kolaylıkla üye olmanızı sağlarken üyelik iptalinize imkân vermemektedir. Mutlaka MHRS üyelik iptalimi gerçekleştirmek istiyorum diyorsanız, zor da olsa uzun süren bir çözümü vardır. MHRS üyelik kaydınızı neden iptal etmek istediğinizi sebebi ile birlikte yazarak Sağlık Bakanlığı’nda yer alan MHRS yönetim biriminin “yardimmasasi@mhrs.gov.tr” adresine gönderebilirsiniz. Yetkililer tarafından incelenen iptal başvurunuz onaylandığı takdirde MHRS üyelik iptalinizi gerçekleştirmiş olabiliriniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.