E-Nabiz

MHRS güvenlik sorusunu unuttum

25.02.2022
MHRS güvenlik sorusunu unuttum

MHRS güvenlik sorusunu unuttum seçeneği nedir, nasıl çalışır, böyle bir sorun ile karşılaşıldığında ne yapılması gerekir? Sizler de buna ilişkin merak ettikleriniz bulunuyorsa mutlaka yazılarımıza göz atmalısınız. Özellikle sağlık alanında sunulan ayrıcalıkları ve MHRS sistemini yakından takip etmek adına sitemizi güncel olarak takip edebilirsiniz.

MHRS Güvenlik Sorusu

MHRS sistemine kayıt olurken bir şifre belirlersiniz. TC kimlik no ve şifre ile giriş yaparsınız. Ancak olası bir şifre unutma problemine karşın kayıt olurken bir de güvenlik sorusu belirlersiniz. Şifreyi unuttuğunuz zaman güvenlik sorusu sorulur. Buradan güvenlik sorunu cevaplayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz. Ancak güvenlik sorusunu da unutursanız ne yapmanız gerekir?

MHRS Güvenlik Sorusunu Unuttum Nasıl Giriş Yapabilirim?

MHRS güvenlik sorusunu unuttuğunuz zaman, e devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden sistemi kullanabilir ya da şifrenizi değiştirebilirsiniz. Ancak siz MHRS uygulaması üzerinden sistemi kullanmaya devam etmek istiyor iseniz, burada yapmanız gereken öncelikli kural şifremi unuttum demek olmalıdır. Güvenlik sorusu size sorulur.

Güvenlik sorusunun cevabını unutmanız halinde de şifre sıfırlama seçeneklerinden yararlanırsınız. Bu kişinin siz olduğunu kanıtlayacak kimlik bilgilerine ilişkin soruları girersiniz. Onaylayarak yeni şifre oluşturması yaparsınız. Yeni şifre belirlenirken her şey sistemde ilk defa giriş yapıyorsunuz gibi olur. Yani yeni şifre, yeni güvenlik sorusu gibi giriş işlemlerini sıfırlatırsınız. Güvenilir giriş işlemleri için de sık sık şifre değiştirmeniz tavsiye edilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.